logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zainstalować soft 5.02 na Philips 3010 bez działających przycisków?

tomcioxxxx 18 Sty 2007 20:08 2780 23
REKLAMA
  • #1 3459019
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Gdzie moge znalezc soft 5.02 zeby mi cyfra chodzila nie moge zciagnac z nieba bo przyciski nie dzialaja. pomozcie
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3459304
    mietek.r
    Poziom 18  
    Posty: 263
    Pomógł: 26
    Ocena: 44
    zgrany z tunera


    Moderowany przez ankuch:


    Załącznik skasowano - jest już na Elektrodzie.
    Link poniżej.

  • #5 3469503
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Wgralem soft 5.02 i nie chce mi czytac kartyC+ wczesniej dekoter chodzil na Wizji stara karte widzi. Co zrobic zeby tez czytal "szachwnice" C+??
  • Pomocny post
    #6 3469668
    MARKO13
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    Witam ,a czy aby twój tuner nie był przerabiany do potrzeb funki?
    jeśli był przerabiany podspodem będzie ślad trzeba wrucić do stanu pierwotnego.pozdro....
  • REKLAMA
  • #7 3469845
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Nie znam przeszlosci tego dekodero poniewaz dostelem jego. Wiem tylko tyle ze byla przez niego ogladana nielegal... tv i byla w nim wlozona nie orginalna karta jest na niej napisane Prussian Galaxy 3 ja caly czas widzi jest ona w systemie seca2. Gdzie dokladnie mam luknac zeby spr. czy byl przerabiany?? bo jestem zielony.
  • Pomocny post
    #8 3470815
    lev3
    Poziom 14  
    Posty: 156
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    rozkręć tuner i zobacz na płytce tam gdzie wkładasz karte czy jest wszystko orginalne czy niema żadnych polutowanych do płytki przewodów . Prucz taśmy łączącej slot karty z płytą główną nie powinno być żadnych przewodów jak są to je odlutuj i wstaw orginalnie dławiki z tych miejsc co są wylutowane
  • Pomocny post
    #9 3471041
    MARKO13
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    lev3, to jest tuner 3010 jak była robiona przeróbka to na płycie głównej od spodu tam jest układ do czytnika kart.pozdro.....
    ps.o ile dobrze pamiętam to była podniesiona 5 nużka scalaka i wlutowany kondesator 100pf
  • #10 3471293
    meloch
    Poziom 29  
    Posty: 1332
    Pomógł: 56
    Ocena: 61
    Czy na innym tunerze karta cyfry działa?
  • #11 3471679
    lev3
    Poziom 14  
    Posty: 156
    Pomógł: 2
    Ocena: 4
    MARKO13 napisał:
    lev3, to jest tuner 3010 jak była robiona przeróbka to na płycie głównej od spodu tam jest układ do czytnika kart.pozdrawiam.....
    ps.o ile dobrze pamiętam to była podniesiona 5 nużka scalaka i wlutowany kondesator 100pf

    także była zmiana przy zasilaniu karty fun ale to właśnie na płytce czytnika się usuwało zworke i 5V dawało się z zasilacza , i jeszcze była metoda blokera wewnętrznego .Troche się tego narobiłem w philipsach 3010 i 6010
  • REKLAMA
  • #12 3472060
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    jedyna zmiana jaka zaowazlem to jest na plycie glownej cos wlutowane zrobilem zdj. mam to wylutowac zeby dzialala orginalna karta?? pomozcie
    Jak zainstalować soft 5.02 na Philips 3010 bez działających przycisków?
  • #13 3474422
    MARKO13
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    tomcioxxxx z całym szacunkiem ja mam pierwszą kategorie wzroku ale na tym zdięciu nic nie widze.pozdro...
  • Pomocny post
    #15 3475238
    MARKO13
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    ten kondesator jest dołożony trzeba go usunąć i koło niego jest układ i na tym układzie jest podniesiona lub przecięta 5 noga,sprawdz dokładnie.pozdro
    ps.daj znać co wyszukałeś
    Załączniki:
    • sposób na 3010.JPG (403.95 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #16 3475853
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Zrobilem wszystko jak Pan kazal i powiodlo sie dekoder czyta orinalna karte. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!! mam tylko jeszcze male pytanko czy wie Pan gdzie moge znalezc ciekawa liste konalow do tego dekodera na C+??
  • Pomocny post
    #17 3476138
    MARKO13
    Poziom 13  
    Posty: 66
    Pomógł: 7
    Ocena: 13
    Tu jesteśmy wszyscy kumplami nie musisz tytuować Pan,jak pomogłem to się bardzo ciesze a tu masz linka mhttp://www.upload.etv-bis.com
    pozdro....:D
  • REKLAMA
  • #18 3477990
    tomcioxxxx
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam!!
  • #19 3613621
    murawa
    Poziom 2  
    Posty: 3
    MARKO13
    Sorry ale nie rozumiem zdjęcia sposób na 3010. Ten kondensator ma być czy nie i co z tą zworką.

    Mam 3010 po wizji i po włożeniu karty do czytnika świeci na czerwono.

    Nie za bardzo wiem co zrobić a nie chcę trofić na fachowców z "Usterki"

    Pozdrawiam
  • #20 3615558
    meloch
    Poziom 29  
    Posty: 1332
    Pomógł: 56
    Ocena: 61
    Trzeba powrócić do oryginału, czyli dodatkowe elementy wylutować i polutować podniesioną nogę lub przerwaną ścieżkę.
  • #21 3618172
    murawa
    Poziom 2  
    Posty: 3
    a co z softem jaki powinien być??
  • #22 3621790
    murawa
    Poziom 2  
    Posty: 3
    ...

    Dzisiaj sprawdziłem. Nic dodatkowego nie zanotowałem. Czy nowy soft rozwiąże problem

    Proszę o pomoc
  • #23 6955244
    pol_k
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam

    Podepnę się pod ten wątek. W moim 3010 chcę uruchomić TNK, mam te same zmiany w dekoderze co tomcioxxxx. Tylko dodatkowo ktoś grzebał przy kabelkach łączących czytnik z płytą.
    Jak zainstalować soft 5.02 na Philips 3010 bez działających przycisków?

    Dodatkowo jeden z kabelków był poprowadzony na płytę główną w to miejsce:
    Jak zainstalować soft 5.02 na Philips 3010 bez działających przycisków?

    Wie ktoś może jak te kable mają być poprowadzone (może 1:1 tzn. 1 pin na czytniku z 1 pinem na płytce )?
    Proszę o pomoc
  • #24 6955319
    dzac4
    Poziom 36  
    Posty: 3041
    Pomógł: 236
    Ocena: 229
    Z tego co pamiętam to jest jeden do jednego.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy instalacji oprogramowania wersji 5.02 na tunerze Philips 3010, szczególnie w sytuacji, gdy przyciski urządzenia nie działają, co uniemożliwia pobranie softu bezpośrednio z satelity. Użytkownicy udostępnili linki do pobrania oprogramowania z internetu oraz podpowiedzieli, że można zgrać soft bezpośrednio z tunera. Pojawiły się problemy z czytaniem kart dostępu, zwłaszcza kart Cyfry+ i C+, co wiązało się z wcześniejszymi modyfikacjami sprzętowymi tunera, takimi jak wlutowanie kondensatora 100pF i podniesienie lub przecięcie 5 nogi układu czytnika kart. Zalecano rozkręcenie tunera i sprawdzenie oryginalności połączeń oraz usunięcie dodatkowych elementów, aby przywrócić tuner do stanu fabrycznego. Wskazano, że poprawne połączenie taśmy czytnika kart z płytą główną powinno być 1:1. Po usunięciu modyfikacji i przywróceniu oryginalnego stanu sprzętu dekoder zaczął poprawnie czytać oryginalne karty. Poruszono także temat list kanałów dla dekodera z oprogramowaniem 5.02.
REKLAMA