Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Sharp VC-A30 - nie nagrywa fonii

DarekRz4 19 Sty 2007 15:00 1473 11
  • #1 19 Sty 2007 15:00
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam
    Mam takiego Sharpa do naprawy. Przerobiłem już "ich" całą masę jednak takiej usterki jeszcze nie miałem. Wszystko pracuje prawidłowo, z kasety obraz i głos jest ok. Problem pojawia się przy nagrywaniu . Obraz jest nagrywany normalnie natomiast brak fonii. Jest po prostu totalna cisza na nagranym materiale niezależnie od tego czy nagrywamy z tunera czy z wejść cinch. Posprawdzałem co nieco płytę główną , ale niestety nic nie znalazłem.
    Czy ktoś z kolegów miał może podobny przypadek?

pozdro D.RZ

0 11
  • #2 19 Sty 2007 20:59
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

A, w trybie E-E fonia jest?.

0
  • #3 21 Sty 2007 10:38
    DarekRz4
    Poziom 24  

marck1 napisał:
    A, w trybie E-E fonia jest?.

Witam

Tak w trybie normalnego odtwarzania fonia jest prawidłowa .

pozdro

0
  • #4 21 Sty 2007 11:33
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

DarekRz4 napisał:
    Witam
    Mam takiego Sharpa do naprawy. Przerobiłem już "ich" całą masę jednak takiej usterki jeszcze nie miałem. Wszystko pracuje prawidłowo, z kasety obraz i głos jest ok. Problem pojawia się przy nagrywaniu . Obraz jest nagrywany normalnie natomiast brak fonii. Jest po prostu totalna cisza na nagranym materiale niezależnie od tego czy nagrywamy z tunera czy z wejść cinch. Posprawdzałem co nieco płytę główną , ale niestety nic nie znalazłem.
    Czy ktoś z kolegów miał może podobny przypadek?

pozdrawiam D.RZ

Tak usterkę opisze użytkownik a nie serwisant. W zasadzie poza tym fragmentem:
    Cytat:
    Posprawdzałem co nieco płytę główną

który nic nie mówi, brak konkretnych stwierdzeń wynikających z działań serwisowych. Model stary jak świat, materiałów serwisowych nie brakuje więc co stoi na przeszkodzie aby wykonac stosowne pomiary? Chyba, że dysponuję się tylko śrubokrętem.
    Cóż, łatwiej liczyć na podobny przypadek i życzliwego, który podszepnie co wymienić.

0
  • #5 21 Sty 2007 14:51
    marck1

DarekRz4 napisał:

Tak w trybie normalnego odtwarzania fonia jest prawidłowa .

Co według Ciebie oznacza ten tryb?.

0
  • #6 21 Sty 2007 15:56
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Marck czytałeś mój opis ?? Jest tam jak byk napisane że sprzęt nie nagrywa fonii więc po co zadajesz to pytanie .... no chyba że chodziło ci o zdobycie dwóch postów bo na razie nic konkretnego nie podpowiedziałeś .
    Kolego "Oldboy " dzięki za pomoc bo bardzo się przydała . Nie mam ochoty na dalszą dyskusję więc zamykam temat .

D.RZ

ps.Oldboy w którym miejscu napisałem że jestem serwisantem ???

0
  • #7 21 Sty 2007 16:23
    marck1

Kol. Ty sam nie chcesz żeby Tobie pomóc, bo moje pytanie nie było bez sensu, a bez konkretnej odpowiedzi na nie to można tylko sobie gdybać - no chyba, że nie wiesz co to jest tryb E-E.
    Żegnam.

0
  • #8 21 Sty 2007 16:45
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Pytanie jest niepotrzebne bo ja napisałem :
    -magnetowid nie NAGRYWA fonii niezależnie od tego czy sygnał pochodzi Z TUNERA MAGNETOWIDU ...... czy z wejsć cincz , więc o co jeszcze chodzi chodzi ??

0
  • #9 21 Sty 2007 19:03
    oldboy

DarekRz4 napisał:
    ps.Oldboy w którym miejscu napisałem że jestem serwisantem ???

DarekRz4 napisał:
    Mam takiego Sharpa do naprawy. Przerobiłem już "ich" całą masę jednak takiej usterki jeszcze nie miałem.

Może faktycznie źle się wyraziłem ale w takim razie jak nazwać kogoś kto deklaruje, że "przerobił ich całą masę"? Dla kogoś kto trudni się masową naprawą VCR, nawet jeżeli nie przyznaje się do roli serwisanta, czynności o których wspomniałem w swojej wypowiedzi, powinny być "abecadłem" napraw. Jeżeli jest inaczej to zapraszam z kolejnymi tematami do działu "Początkujący Serwisanci".

0
  • #10 22 Sty 2007 07:46
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Przecież wiesz że nawet jeśli znamy jakiś model "jak własną kieszeń " to zawsze znajdzie sie jakaś usterka która sprawia problem i szukamy pomocy właśnie na elektrodzie . Napisałeś że szukam odpowiedzi typu..."co wymienić" .A czy to coś złego ?? Przecież użycie funkcji "szukaj" to nic innego jak szukanie gotowej odpowiedzi na swoj problem . A jeśli jej nie znajduję w wyszukiwarce wtedy zasiadam na parę godzin a czasami dni przy sprzęcie i znajduję usterkę sam. Czy ty nie korzystasz z tego dobrodziejstwa jakim jest bogata baza starszych postów z już rozwiązanym problemem ?? Pisuję na elektrodzie od kilku lat i zdażyło mi sie pomóc paru osobom podsuwając im gotową odpowiedź z której na pewno skorzystali .I co mam do nich mieć pretensję . Ale wiem co to znaczy niedokładne opisanie problemu przez autora postu więc jeśli wyraziłem się niezbyt fachowo lub niedokładnie opisałem swój problem to przepraszam .

pozdrawiam D.RZ

0
  • Pomocny post
    #11 22 Sty 2007 09:01
    oldboy

Moduł AUDIO jest na oddzielnej płytce więc dostęp jest łatwy.
    Mogą być dwa zasadnicze powody braku nagrywania dźwięku, albo nie pracuje generator prądu podkładu i kasowania albo brak jest sygnału m.cz. na głowicy AUDIO.
    Jeżeli obraz jest nagrywany z dobrą jakością to można założyć, że generator w.cz. pracuje, tzn. głowica kasująca FULL ERASE HEAD kasuje stare ścieżki video, w przeciwnym wypadku obraz będzie nagrywany z interferencjami. Dla pewności można sprawdzić, czy w trybie REC Q602 jest zasilany.
    Jeżeli podczas nagrywania z tunera dźwięk jest jest obecny w gnieździe AUDIO OUT to usterki należy poszukiwać w części aplikacji BA7765AS odpowiedzialnej za pracę w trybie REC czyli p.17 - 24 lub p.32 ( zwieranie głowicy AUDIO do masy).

0
  • #12 22 Sty 2007 14:41
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Magnetowid naprawiłem . Okazało sie że na module Audio sa wyschnięte kondensatory . 2x 47mf i 100mf (miały 1/4 pojemności ) .Wymieniłem jednak wszystkie na tym module .Teraz wszystko jest w porządku .

dziękuję za pomoc
    D.RZ

0