Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć domofon 2-żyłowy do instalacji sześciożyłowej

19 Sty 2007 17:34 7692 6
  • Poziom 2  
    Mam pytanie popsuł mi się stary domofon który był na sześć kabli, znajomy podrzucił mi stary domofon cyfrala na dwie żyły. Czy jest jakas szansa podłączenia go do instalacji sześciozyłowej bez konieczności wlutowywania czegokolwiek do plytki. Kiedyś widzialem tak działający schemat

Rozszyfrowalem kabelki wychodzące ze ściany
    1 czerwony to mikrofon
    2 zielony to słuchawka
    3,4 niebieski, biały to zamek
    5 złóty
    6 brązowy masa
  • Poziom 24  
    Witam!
    Cyfral nie będzie działał.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Pomocny dla użytkowników
    Niestety to całkiem inne rozwiązanie. Nie znam tych dwużyłowych, tzn. nie miałem z nimi do czynienia. Sześcio i czterożyłowe są bardzo proste w budowie, a ten dwużyłowy ma już trochę elektroniki, któa pozwoliła wyeliminować kilka zyła. Jednak centralka do takich unifonów, też jest inaczej zbudowana.
  • Poziom 21  
    Unifon 2 żyłowy jest przystosowany do systemów cyfrowych i nie będzie działał w instalacji 6 ,5 ,4 żyłowej nigdy. Pozdrawiam.
    telrad napisał:
    Unifon 2 żyłowy jest przystosowany do systemów cyfrowych i nie będzie działał w instalacji 2 żyłowej nigdy. Pozdrawiam.

Sam sobie zaprzeczasz, bo 2 żyłowy jest do instalacji 2 żyłowych. Nie wchodzę tu nawet w dalsze szczegóły, bo autor tematu mówi o instalacji 6 żyłowej.:|
  • Poziom 2  
    no cóż szkoda, ale wielkie dzieki za zinteresowanie i odpowiedzi

pozdr
    wocaash napisał:

5 złóty

Ciekawe co miałeś na myśli tak pisząc? Bardziej z tego wychodzi złoty, ale myślę, że miał być żółty.:D