Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłączeniem grzałek-bojler

20 Sty 2007 00:09 1969 6
  • Poziom 2  
    Witam! Mimo,że nie jestem fachowcem jestem zmuszony, błyskawicznie wymienić 2 grzałki w bojlerze /Electrolux 150l., 3x800 watt/.-górna i lewa.Dla kogoś kto zna Elektroluxa będzie jasne o które chodzi. Niestety przy wyciąganiu przepalonych grzałek odpadły mi moje oznaczenia -"pomocniki" i pogubiłem się który z czterech kabli podpiąć do której końcówki grzałek .Czy stosując metodę "prób i błędów" mogę "spalić termostat", grzałki lub w inny sposób uszkodzić bojler ??? Czy ewentualnie ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc opisowo ???.Z góry dzięki za pomoc ! Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Popatrz aby do grzałki dochodziły + i masa. Jeżeli nie zrobisz zwarcia to nic nie uszkodzisz
    Powodzenia
  • Poziom 38  
    Zbych034 napisał:
    Popatrz aby do grzałki dochodziły + i masa. Jeżeli nie zrobisz zwarcia to nic nie uszkodzisz
    Powodzenia

w bojlerze nie ma + i masa jest to prad zmienny moze byc 0 i faza :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    poprostu musisz znalesć sobie przewodzik z fazą i przewodzik z zerem, jesli chcesz mozeszx to sprawdzić jakąś żarówką na 240V~ no i takie "pary" przewodzików z fazą i masą możesz spokojnie podłaczyć do grzałki i na pewno nic sie nie stanie :) POWPDZENIA!!
  • Poziom 37  
    Fakt jest faza i zero (chyba rano jeszcze spałem) Na jednym Bolcu grzałki podłącz fazę na drugi 0. Musisz jeszcze pokombinować aby odpowiednio podłączyć grzałki jeżeli ma możliwość ustawienia pracy na pół mocy
    Powodzenia
    Ps Widzę iż po moim poście coś w temacie drgnęło :D
  • Poziom 2  
    Punktami dziękuję za pomoc ! Życzę powodzenia