Witam,
chcę zrobić sterownik do małego siłownika elektrycznego, który włączałby (podawał napięcie powiedzmy 12V) siłownik na powiedzmy 2 sek, a potem odmierzał 12 godzin i to samo itd. Ponieważ nie jestem pewien jeszcze na ile czasu siłownik ma być wysunięty/wsunięty więc chyba powinienem zastosować mikrokotroler a nie timer... ? i jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób włączać z wyjścia mikrokontrolera zasilanie do siłownika? mógłbym sterować z wyjścia bezpośrednio, ale 5V to za mało...
dzięki za info
p
chcę zrobić sterownik do małego siłownika elektrycznego, który włączałby (podawał napięcie powiedzmy 12V) siłownik na powiedzmy 2 sek, a potem odmierzał 12 godzin i to samo itd. Ponieważ nie jestem pewien jeszcze na ile czasu siłownik ma być wysunięty/wsunięty więc chyba powinienem zastosować mikrokotroler a nie timer... ? i jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób włączać z wyjścia mikrokontrolera zasilanie do siłownika? mógłbym sterować z wyjścia bezpośrednio, ale 5V to za mało...
dzięki za info
p