Czy wiecie jak dokonac konwersji sygnalow sterujacych wyswietlaczem w trybie 8 bitowym na sterowanie 4 bitowe?
Jak na razie mam marne efekty - co prawda pojawiaja sie znaki, ale biegaja po wyswietlaczu, pojawiaja sie nie w tych liniach co trzeba itd. Wyswietlacz jest inicjowany jako 4 bitowy. Podlaczenia sa nastepujace: linie danych i rs do portow wejsciowych, enable pod przerwanie. Wyswietlacz jest podpiety pod inne porty i jest w trybie pinowym. Obsluga przerwania wyglada tak:
Zkompalcd:
Disable Int1
Portd.2 = 0
Portd.1 = Pinb.4 'rs
Portd.6 = Pina.5 'db7
Portc.1 = Pina.4 'db6
Portc.0 = Pina.1 'db5
Porta.7 = Pina.0 'db4
Waitms 10
Portd.2 = 1 'enable
Bitwait Portd.2 , Set
Waitms 10
Portd.2 = 0 'koniec enable
Bitwait Portd.2 , Reset
Portd.1 = Pinb.4 'rs
Portd.6 = Pinb.0 'db3
Portc.1 = Pinb.1 'db2
Portc.0 = Pinb.2 'db1
Porta.7 = Pinb.3 'db0
Waitms 10
Portd.2 = 1 'enable
Bitwait Portd.2 , Set
Waitms 10
Portd.2 = 0 'koniec enable
Bitwait Portd.2 , Reset
Enable Int1
Return
Jak na razie mam marne efekty - co prawda pojawiaja sie znaki, ale biegaja po wyswietlaczu, pojawiaja sie nie w tych liniach co trzeba itd. Wyswietlacz jest inicjowany jako 4 bitowy. Podlaczenia sa nastepujace: linie danych i rs do portow wejsciowych, enable pod przerwanie. Wyswietlacz jest podpiety pod inne porty i jest w trybie pinowym. Obsluga przerwania wyglada tak:
Zkompalcd:
Disable Int1
Portd.2 = 0
Portd.1 = Pinb.4 'rs
Portd.6 = Pina.5 'db7
Portc.1 = Pina.4 'db6
Portc.0 = Pina.1 'db5
Porta.7 = Pina.0 'db4
Waitms 10
Portd.2 = 1 'enable
Bitwait Portd.2 , Set
Waitms 10
Portd.2 = 0 'koniec enable
Bitwait Portd.2 , Reset
Portd.1 = Pinb.4 'rs
Portd.6 = Pinb.0 'db3
Portc.1 = Pinb.1 'db2
Portc.0 = Pinb.2 'db1
Porta.7 = Pinb.3 'db0
Waitms 10
Portd.2 = 1 'enable
Bitwait Portd.2 , Set
Waitms 10
Portd.2 = 0 'koniec enable
Bitwait Portd.2 , Reset
Enable Int1
Return