logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kenwood kac 646x jak zmostkować taki wzmak??aby grał na 2g.?

damein 24 Sty 2007 19:07 4368 7
REKLAMA
  • #1 3482995
    damein
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Mianowicie ma taki problem...Jak zmostkować tego wzmaka aby grał na 2X stereo??nigdy nie zajmowałem sie car audio...i szkoda właśnie bo nie wiem zbytnio jak to zrobic...mam kombiaka escorta..niestety głośniki z tyłu to lipa...wrzuciłem tubkę 2x20cm(nie wiem ile to ma mocy ale gra na 4Ω ,może będzie trzeba to zamienić czymś innym)radyjko to sony cdx gt 410u 4x50...w sumie to ciągnie na tej skrzynce...ale...chiałbym zrobic to inaczej..mianowicie urzyć mocy radia(przedni kanał) do zasilenia przodu..a tył(tylny kanał) chciałbym wpakować tylko w gwizdki no a bas wycisnąć z tego zmostkowanego kenwooda. - ...załączam kawałek manuala z parametrami wzmacniacza którego wygrzebałem gdzieś w necie.


    Myslałem zeby wykorzystac dwa kanały A i B zmostkowane a sygnał z radia podać na wejscie A lewe i wejscie B prawe
    Bo jest opcja przełączenia na aby grało A i B naraz..czy tak pójdzie??


    Jak to podłączyć??? konkretnie znaczy sie gdzie wpiąć kable w terminal(patrz również załącznik)???
    Moze ktoś pomoze mi sie z tym uporać.Dziękuje bardzo i pozdrawiam>>> Damian
    Załączniki:
    • Kenwood kac 646x jak zmostkować taki wzmak??aby grał na 2g.? kac646x.jpg (79.76 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Kenwood kac 646x jak zmostkować taki wzmak??aby grał na 2g.? terminal.jpg (31.81 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 3484267
    krychuM
    Poziom 14  
    Posty: 62
    Pomógł: 12
    Ocena: 3
    Witam
    Czytałem 3 razy twój post i doszedłem do wniosku że trochę on chaotyczny i nie do końca wiadomo o co chodzi. Poza tym na załączonym rysunku zaznaczyłeś że bieguny + z lewego i - z prawego są oznaczone mostkiem. Jak się mostkuje kanały to podłącza się obciążenie do dwóch plusów. A poza tym czy na pewno ten wzmacniacz można mostkować??? Bo w danych technicznych pisze że on ma moc 4x50W. Przy tych mocach być może wzmacniacz nie ma przetwornicy napięcia i nie ma możliwości mostkowania. aha. no i jeszcze jedno. Jeżeli mostkujesz to powiniem być jakiś przełącznik trybu mostka i normalnego, albo przesunięcia fazy o 180°. Jeżeli fazy nie będą przesunięte względem siebie i na wejścia podasz ten sam sygnał to głośnik nie zagra wogóle. Najlepiej jak byś zrobił zdjęcia panela przedniego i tylnego tego wzmacniacza to powiemy coś więcej
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 3484538
    damein
    Poziom 2  
    Posty: 4
    OK.postaram sie zrobic fotki jak najszybciej.z tego co zdązyłem sie o nim dowiedzieć i o podobnych modelach,wzmaczniacz jest mostkowany>3,2,1
    Ale lepiej zrobie fotki i wrzuce je na forum...tak bedzie lepiej...moze coś przeoczyłem. pzdr.
  • Pomocny post
    #4 3484552
    bodzio1587
    Poziom 18  
    Posty: 262
    Pomógł: 16
    Ocena: 4
    krychuM napisał:
    Witam
    Czytałem 3 razy twój post i doszedłem do wniosku że trochę on chaotyczny i nie do końca wiadomo o co chodzi. Poza tym na załączonym rysunku zaznaczyłeś że bieguny + z lewego i - z prawego są oznaczone mostkiem. Jak się mostkuje kanały to podłącza się obciążenie do dwóch plusów. A poza tym czy na pewno ten wzmacniacz można mostkować??? Bo w danych technicznych pisze że on ma moc 4x50W. Przy tych mocach być może wzmacniacz nie ma przetwornicy napięcia i nie ma możliwości mostkowania. aha. no i jeszcze jedno. Jeżeli mostkujesz to powiniem być jakiś przełącznik trybu mostka i normalnego, albo przesunięcia fazy o 180°. Jeżeli fazy nie będą przesunięte względem siebie i na wejścia podasz ten sam sygnał to głośnik nie zagra wogóle. Najlepiej jak byś zrobił zdjęcia panela przedniego i tylnego tego wzmacniacza to powiemy coś więcej
    Pozdrawiam

    Witam.
    Widzę że nie przeczytałes opisu. Jest na naklejce napisane jak byk 2x140W. A pozatym od kiedy mostkuje się dwa plusy?. Kolega dobrze zaznaczył jeden mostek na rysunku A Przód, i drugi tak samo należy zmostkować na dolnych złączach B Tył i po kłopocie, masz 2x140W. Nie w każdym wzmacniaczu jest przełącznik na 4, 2, lub 1 głośnik, a raczej jest to już bardzo rzadko stosowane, teraz to odbywa się właśnie poprzez mostkowanie. Bo nie wiem czy kolega ["krychuM"] wie że są wzmacniacze ża można tak zmostkować żeby grał tylko jeden głośnik - subwoofer. I taki wzmacniacz posiada filtry którymi się przełącza pasmo przenoszenia. Przejrzałem kilka stron i na jeden głośnik tego się nie podłączy. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 3487915
    krychuM
    Poziom 14  
    Posty: 62
    Pomógł: 12
    Ocena: 3
    Witam?
    Bodzio1587 pytasz się od kiedy mostkuje się na dwa +??
    jak masz dwa kanały pracujące w klasie AB to, to podajesz na ich wejście ten sam sygnał, tyle że dla jednego z nich faze odwraca się o 180°. Dzięki temu gdy jeden z kanałów wzmacnia dodatnią część przebiegu, drugi wzmacnia dokładnie to samo tylko dla niego będzie to ujemna część przebiegu. Wtedy na obciążeniu podłączonym do dwóch + odłoży się napięcie 2 x większe niż w przypadku podłączenia do + jednego z kanałów i masy. Dlatego wzmacniacze z tranzystorami przeciwsobnymi w stopniu końcowym mostkuje się w ten sposób.
    Pozdrawiam
  • #6 3488656
    damein
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Witam.zmostkuje tak jak jest na rysumku...bo to juz wiem na 100% dzięki wam chłopaki :] zastanawiam się nad wejsciem line-in na wzmak.Przęłącznik jest na A+B wiec mógłbym podłączyć sygnał(lewy kanał) z radia do gniazda A zasilającego głośnik lewy i sygnał(prawy)z radia do gniazda B zasilającego głosnik prawy.Do tego dochodzi jeszcze jescze zmiana kanałow stereo na mono czy nie??tak sie własnie zastanawiam jescze nad tym(bo jest tu taka opcja)...czy bedzie to istotne.Jak myslicie??.>>juz mi się troche rozjasnia...fotki chyba jak na razie nie bedą potrzebne.
  • REKLAMA
  • #7 3492680
    bodzio1587
    Poziom 18  
    Posty: 262
    Pomógł: 16
    Ocena: 4
    krychuM napisał:
    Witam?
    Bodzio1587 pytasz się od kiedy mostkuje się na dwa +??
    jak masz dwa kanały pracujące w klasie AB to, to podajesz na ich wejście ten sam sygnał, tyle że dla jednego z nich faze odwraca się o 180°. Dzięki temu gdy jeden z kanałów wzmacnia dodatnią część przebiegu, drugi wzmacnia dokładnie to samo tylko dla niego będzie to ujemna część przebiegu. Wtedy na obciążeniu podłączonym do dwóch + odłoży się napięcie 2 x większe niż w przypadku podłączenia do + jednego z kanałów i masy. Dlatego wzmacniacze z tranzystorami przeciwsobnymi w stopniu końcowym mostkuje się w ten sposób.
    Pozdrawiam

    Witam.
    Ale nie w tym wzmacniaczu.
    Pozdrawiam




    damein napisał:
    Witam.zmostkuje tak jak jest na rysumku...bo to juz wiem na 100% dzięki wam chłopaki :] zastanawiam się nad wejsciem line-in na wzmacniacz.Przęłącznik jest na A+B wiec mógłbym podłączyć sygnał(lewy kanał) z radia do gniazda A zasilającego głośnik lewy i sygnał(prawy)z radia do gniazda B zasilającego głosnik prawy.Do tego dochodzi jeszcze jescze zmiana kanałow stereo na mono czy nie??tak sie własnie zastanawiam jescze nad tym(bo jest tu taka opcja)...czy bedzie to istotne.Jak myslicie??.>>juz mi się troche rozjasnia...fotki chyba jak na razie nie bedą potrzebne.

    Witam.
    Nie ma potrzeby zmieniać na mono, będzie chodzić na stereo.
    Pozdrawiam
  • #8 3505225
    damein
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wszystko się powiodło :] oprócz głosników(za słabe!!!)Wzmacniacz spisze się swietnie,tak myslę..Trzeba zrobić skrzyneczke(najlepiej zamkniętą bo lubie podwójną "stope" z dobrymi gitarami) jakimiś głosnikami I tu pytanie>>>jakiej mocy głosniki uparty jestem na 2x 20 cm (8') :] ...od podstaw pod zabudowe tak myślę.Narazie funduszy nie ma... na car-audio.wiec wróce innym razem :) Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i również krótką duskusję która się tutaj zawiązała.:]]]

    Dodano po 2 [minuty]:

    :] do zobaczenia...napewno podrodze nasuną mi się jakieś wątpliwosci to się odezwe :) pzdr.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy mostkowania wzmacniacza Kenwood KAC-646X w celu uzyskania mocy na dwa kanały stereo oraz wykorzystania go do zasilenia subwoofera w samochodzie. Użytkownik chciałby podłączyć sygnał z radia Sony CDX-GT410U do wejść A i B wzmacniacza, korzystając z opcji przełącznika A+B, aby wzmacniacz grał na dwóch kanałach jednocześnie. W odpowiedziach wyjaśniono, że mostkowanie wzmacniacza klasy AB polega na podaniu tego samego sygnału na oba kanały, z odwróceniem fazy o 180° na jednym z nich, co pozwala na uzyskanie podwójnego napięcia na obciążeniu podłączonym do dwóch wyjść plus. Podkreślono, że wzmacniacz Kenwood KAC-646X ma moc 4x50W, a według danych technicznych i manuala można go mostkować, jednak wymaga to odpowiedniego podłączenia terminali oraz sygnałów wejściowych. Nie jest konieczne przełączanie trybu mono/stereo, gdyż wzmacniacz będzie działał poprawnie w stereo. Użytkownik potwierdził poprawność podłączenia według schematu i planuje zastosować głośniki 2x20 cm, choć obecne są zbyt słabe. Wzmacniacz sprawdził się dobrze, a dalsze prace obejmą budowę odpowiedniej obudowy i dobór głośników o odpowiedniej mocy do car audio.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA