Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który odtwarzacz DVD? Na co zwracać uwagę?

PhoenixPL 24 Jan 2007 23:20 1369 14
  • Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    lukkil
    Level 20  
    z tego co podales to oczywiscie Panasonic jest najlepszy..jesli nie chcesz miewc divx'a to polecam go zakupic..mozesz sie takze rozejzec za Philpsem :)
    pozdro
    PhoenixPL
    Level 10  
    A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co jest ważne przy wyborze ?
    Pablo1964
    Moderator
    A do czego chcesz go używać? Najlepiej, żeby miał wszystkie funkcje, które będą Ci potrzebne i jak najmniej niepotrzebnych. I żeby jego cena wyniosła minimalnie poniżej maksimum, które chcesz wydać. Wtedy będzie to optymalny odtwarzacz.
    narko
    Level 10  
    wg. mnie mozesz popatrzec za korrem lub wiwą...nie drogie i dobre (wedlug mnie;) )
    pozdrawiam
    PhoenixPL
    Level 10  
    A czym się różni

Przetwornik D/A video 54 MHz/10-bitowy

od

Przetwornik D/A video 108 MHz/12-bitowy

??
    rafal.jpg
    Level 14  
    no na pewno ten drugi przetwornik jest lepszy ale dla zwykłych użytkowników jest kupa rzeczy i funkcji które są niezauważalne i nawet niepotrzebne.
    Pablo1964
    Moderator
    Wiele zależy od tego, z jakim tv będzie współpracować. Jeżeli plazma lub LCD, warto zastanowić się nad HDMI i tym lepszym przetwornikiem itp., w przeciwnym wypadku są to wodotryski, do których nie warto dopłacać. Jednak za mało danych, żeby doradzić na co w Twoim przypadku warto zwrócić uwagę.
    proviev
    Level 14  
    PhoenixPL wrote:
    A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co jest ważne przy wyborze ?

Wg mnie, zanim zaczniesz analizować parametry techniczne sprzętu powinieneś odpowiedzieć sobie na pytania:
    - ile chcesz wydać na sprzęt?
    - czy to ma być sprzęt na 2-3 lata, czy na dłużej?
    - czy interesują Ciebie bajery w sprzęcie?
    Rezyslaw
    Level 15  
    Korra odradzam kaszana niesamowita choc ma bajery proponuje panasonica ewentualnie pioneera a najlepiej z hdmi pozdrawiam
    rafal.jpg
    Level 14  
    Co do tego przetwornika C/A to poszukałem i znalazłem. Dzięki niemu widoczne są subtelne cienie i lepsza jest gradacja kolorów przez co obraz jest żywszy i bardziej naturalny. Jeśli przetwornik jest standardowy 10-bitowy to jego ograniczenia widoczne są szczególnie przy korzystaniu z dużych ekranów i projektorów.
    Pawelh10
    Level 12  
    Proponuje Panasonica jest najlepszy z tych trzech co wymieniłes !!!!!!! :D:D:D

Dodano po 37 [sekundy]:

Proponuje Panasonica jest najlepszy z tych trzech co wymieniłes !!!!!!! :D:D:D
    PhoenixPL
    Level 10  
    proviev wrote:

Wg mnie, zanim zaczniesz analizować parametry techniczne sprzętu powinieneś odpowiedzieć sobie na pytania:
    - ile chcesz wydać na sprzęt?
    - czy to ma być sprzęt na 2-3 lata, czy na dłużej?
    - czy interesują Ciebie bajery w sprzęcie?

1. Myśle ze około 300 zl
    2. Nie wiem to ma być prezent ;)
    3. Nie musi to być od razu cud techniki ale też żeby to nie był kompletny szajs ;]

Edit:

Zdecydowałem się na:

SAMSUNG DVD-HD860

http://www.samsung.com/pl/products/dvdplayer/dvdplayer/dvd_hd860.asp

Co o nim sądzicie ??
    rafal.jpg
    Level 14  
    Ma dvixy a dużo osób ogląda filmy w tym formacie ( tylko zeby jeszcze odtwarzał napisy w formacie sub, smi, srt i/przede wszystkim najważniejsze TXT!), złącze hdmi to też spora zaleta chociaż nie każdy z tego korzysta z oczywistych powodów, myślę ze to dobry wybór a tym bardziej firmowy to nie będziesz "posądzony";) o "szajs"...