Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp deskjet 940c - miga dioda od pojemnika z tuszem

lidkapio 25 Jan 2007 14:42 13254 13
 • #1
  lidkapio
  Level 2  
  Witam , mam wielka prosbe powiedzcie mi co mam zrobic , rano drukarka drukowala ale kolorow nie bylo tylko czarny i fioletowy wiec wyjalem kartridz i przedmuchalem te dysze i zaczela migac ta dioda od tuszu i nic nie chce sie wydrukowac , kasetki z tuszami wyjezdaja przy otwarciu klapy, prosze pomozcie
 • #2
  isiek78
  Printers specialist
  Wymień tusz na nowy, sprawdź przy jakim obrazku się zatrzymuje karetka.
 • #3
  lidkapio
  Level 2  
  karetka zatrzymuje sie przy drugim obrazku od lewej jest tam narysowane mniej wiecej takie sloneczko :cry: co to oznacza ? co robic dalej?
 • #4
  isiek78
  Printers specialist
  Trzeba wymienić pojemnik z czarnym tuszem lub napełnić go. Tusz ma oznaczenie nr 15, jeżeli zatrzyma się przy lewym obrazku oznacza, że trzeba wymienić tusz kolorowy, można to łatwo rozpoznać przy tych buźkach :( są kropki, a dokładniej nad, jedna kropka oznacza tusz czarny, trzy kropki tusz kolorowy.
  Pozdrawiam.
 • #5
  bogmarcin
  Level 10  
  Witajcie, ja mam bardzo podobny problem - również miga mi dioda w hp deskjet 940c. Jednak wszystko było w porządku do póty, do póki nie wymieniłem pojemnika z czarnym tuszem (gdyż poprzedni wyczerpał się) na nowy zamiennik firmy ActiveJet. Jego kolorowa wersja działa, natomiast czarna w ogóle nic nie chce drukować. Ściślej, podczas drukowania strony przy ustawianiu kaset, kiedy drukowane są te różne szlaczki w celu zaznaczenia odpowiednich ustawień pozycji kardridzy, drukowany jest na czarno tylko ostatnia linia z oznaczeniami D1, D2 itd. Poza tym jednak, nie drukuje się nic, no prawie nic, bo gdy chciałem sprawdzić jak wydrukuje zwykła stronę z tekstem czarno-białym, kaseta pozostawiała tu i ówdzie jedynie czarne, ledwo widoczne pasemka zamiast liter.

  Dodam, że nie pomogły żadne czyszczenia kasety, tzn. kardridza z pomocą przybornika programowego. Natomiast naniesienie watki z ciepłą wodą na dysze pozostawiło raczej prawidłowe ślady dwóch pasemek czarnego tuszu.

  Pomóżcie proszę. Nie wiem czy nie jest to kwestia odblokowania tej drukarki lub chipa kardridza, tak żeby mogła ona wpółpracować z nieorginalnym lub na nowo wypełnionym kardridzem? Bo miałem już taki problem kiedyś ze swoją drukarką HP deksjet, chyba 920.
 • #6
  isiek78
  Printers specialist
  Zareklamuj ten tusz z Activjetem często są problemy, objawy które opisałeś wskazują na niedrożny kardridż.
 • #8
  płetwa
  Level 32  
  Niestety zamiennik to nie oryginał ja kupiłem "accura" pierwszy od razu do wymiany, drugi drukuje ale jak postoi trzy dni to widać białe nie dodrukowane paski na początku wydruku. Oryginał mógł stać i pół roku nie używany i drukował dobrze. Drukarka ma chyba z osiem lat i dopiero teraz wymieniłem tusz, oryginalny był raz napełniany, drukuje bardzo rzadko.
 • #9
  bogmarcin
  Level 10  
  Kupiłem w piątek zamiennik firmy "Pryzmat". Pomimo, że jest dość drogi, bo ponad 60zł, polecam - dysze wyglądały jak nowe, ponadto udzielają gwarancji w bardzo rozszerzonej formie - wymieniają kardridż jesli przestanie on działać prawidłowo, aż do wyczerpania tuszu. Ponadto jesli ich kardridż rozleje się na drukarkę, biorą również odpowiedzialność za serwis drukarki. Jak do tej pory wszystko jest w porządku.

  PS. Czy ktoś wie kiedy zachodzi potrzeba robienia czegoś z kardridżem lub z drukarką w celu "ogłupienia" drukarki, tzn. sprawienia, aby "myślała", że ma do czynienia z odpowiednim kardridżem?
 • #10
  isiek78
  Printers specialist
  bogmarcin wrote:
  Czy są jakieś zdecydowanie bardziej pewne zamienniki?


  Polecam Incore lub Eco-ink.
 • #11
  sylwo21
  Level 1  
  Witam
  Mam podobny problem. Nie używałem drukarki około 2 lata. Gdy ją włączyłem wskazywała mi brak tuszu kolorowego a jak włączałem drukowanie jakiejś strony to zaczynała mi pobierać papier i drukować jakieś ślaczki i tak drukowała dopóki nie skończył się papier ( Podobnie się dzieje jak włączałem drukowanie strony próbnej lub wyrównanie kasetek lub oczyszczenie katridży) . Dodam jeszcze, że pojawiał mi się komunikat odnośnie drukowanej strony"Podczas przetwarzania polecenia wystąpił błąd". Wyjąłem tusze przeczyściłem je wacikiem i włożyłem do pojemników z powrotem. Drukarka zaczęła wskazywać awarie pojemnika z czarnym tuszem (czyli smutną twarzyczkę drugą od lewej strony)i drukowała ciągle jakieś ślaczki. Wymieniłem obydwa kadridże ( zamienniki firmy TF1 H15RH - tusz czarny i TF1 H78 - tusz kolorowy) a drukarka nadal wskazuje awarię tuszu czarnego i drukuje ciągle takie same głupoty jak drukowała.
  Proszę o radę czy jest możliwość awarii jakiegoś innego elementu drukarki np. czujnika czy zrobić poprostu wymianę tuszy (które są nowe) ??????? Boje się, że mogłem uszkodzić jakiś element podczas czyszczenia ... ponieważ czyściłem również jakieś styki w pojemniku na katridże. Proszę o pomoc

  Dodano po 7 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że gdy otwieram klape to zaczyna mi migać światełko braku tuszu a z tego co wyczytałem w instrukcji to znaczy, że problem nie tkwi w braku tuszu tylko w jakies awarii ( normalnie światełko braku tuszu powinno migać przy zamkniętej klapie a przy otwartej powinno przestać migać...tak przynajmniej piszą w instrukcji). Tylko w jakiej ????? :|
 • #12
  endriuf
  Printers specialist
  To, że miga przy otwartej pokrywie to normalne. Tak ma być. Jeśli miga przy zamkniętej to masz problem z kartridżem. Jeśli czyszczenie styków na kartridżach i w karetce nie pomaga to należy w pierwszej kolejności podmenić wadliwy tusz. Zdarza się czasem uszkodzenie karetki, ale to rzadkość. Spróbuj jeszcze otworzyć i zamknąć kilkakrotnie plastik blokujący kartridż. Czasami pomaga.
 • #13
  darozegaro
  Level 15  
  Stara ale dobra drukarka. To będzie błąd wkładu musisz zakupić zamiennik bo oryginały bardzo drogie. Ale dużo zamienników nawet znalazłem teraz za 18zł cały gotowy jak coś to mogę podesłać linka.
 • #14
  wojo1984
  Level 11  
  Witam.

  Miałem objawy polegające na ciągłym miganiu diody tuszu i zaparkowanej kartce w pozycji braku czarnego tuszu.

  Dopełniłem pojemnik tuszem ale nic to nie dało. Gdzieś tu na forum znalazłem przepis o zaklejaniu pinów, jednak to nie pomogło.
  Kupiłem nowy zamiennik z czarnym tuszem i nadal był problem.

  W końcu postanowiłem zrobić to co miałem zrobić na samym początku, czyli przeczyścić dokładnie styki karetki i kadridźy. Po tej operacji działa i stary i nowy kadridź.