logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

mała siec komp.z wykorzystaniem urz.Livebox neostrada tp.

kongo 25 Sty 2007 19:32 1542 2
REKLAMA
  • #1 3487468
    kongo
    Poziom 14  
    Posty: 174
    Ocena: 20
    Mam w mpracy neostradę TP.s.a podlączoną z pomocą urządzenia livebox,trzy komputery nr1 z win.xp podłączony za pomocą wi-fi i dwa z win.98 podłączone za pompcą kart sieciowych i kabla ethernet.W każdum komp.jest nie zależny internet i to plus.W komp.nr 2 i 3 zrobiłem mapowanie dysku sieciowegoi wcelu wzajemnej wymiany plików miedzy komputerami.
    /dysk sieciowy F scieżka komputer1 \C:.Komputery się widzą ale przesyłanie plików i wspłużytkowanie programów dziaiła bardzo wolno.Nawet do 40/60 sekund.W każdym komputerz w otoczeniu sieciowym widać dwa pozostałe i ich udostępnione dyski.Ale wszystko dziła bardzo wolno jeżeli chodzi o sieć internet o.k.>Jak temu zaradzić?

    Moderowany przez jankolo:

    Przeniosłem z działu Komputery Hardware

  • REKLAMA
  • #2 3489008
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Taką przypadłość ma Livebox - komunikacja między komputerami podłączonymi przewodowo i bezprzewodowo jest tragiczna.

    Nic na to nie poradzisz - możesz co najwyżej zmienić Livebox'a na normalny router z wbudowanym AP.
    Ewentualnie połączyć komputer 1 przewodem.


    Połączenie między komputerami 2 i 3 będzie działało dużo lepiej.
  • #3 3502912
    kongo
    Poziom 14  
    Posty: 174
    Ocena: 20
    Tak i myślałem,że to livebox spowalnia transmisję.Dzięki![/url]
REKLAMA