Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobry telefon GSM. Z dobrą baterią. Szukam ciekawej oferty.

25 Jan 2007 22:54 2352 8
  • Level 17  
    Witam, wymieniam teraz telefon na nowy szukam jakieś ciekawej oferty, z b.dobra baterią czy macie jakieś propozycje??Jest to telefon firmowy bardzo często używany. Z tego co czytałem czas rozmów podawany przez producenta to często się różnią od rzeczywistego czasu..
    dzięki za pomoc
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator
    Wśród nowości nie ma już nic tak dobrego jak poczciwa Nokia 6310i. Jeżeli przeznaczeniem mają być długie rozmowy telefoniczne to tylko ten model.
  • Level 17  
    Ogolnie sie zastanawiam na n8800,n6233 lub k800i
  • Level 17  
    Popieram post Pablo1964. Ten telefo jest nie do zdarcia i co najważniejsze przetestowany. Na rankingu w TVN MOTO otrzymał drugie miejsce.
  • Level 12  
    Proponuje SE K800 , SE k750i !!!!!!! :D:D:D:D:D
  • Level 13  
    Witam Was :)
    Ja natomiast zastanawiam się nad N73, gdzie trochę obawiam się o symbiana że będzie się kopał, nad spv e650 którego wogole się obawiam pod względem awaryjności.. i poczciwą Nokią 6233.. tu z kolei słyszałem że jak padnie płyta główna to abba, i że do tego ma tendencje.. Na pewno wykluczam wszelkie inne marki, chyba że faktycznie byłoby coś dobrego..
    Może wypowiedzą się tutaj Panowie serwisanci co do awaryjności tych telefonów.. i innych też :)
    pozdr.
  • Level 11  
    Pod względem baterii to rzeczywiście 6310i. Miałem to cudo ale niestety musiałem się rozstać. W chwili obecnej nie ma już chyba telefonu, który uczciwie wytrzyma więcej niż 3-4 dni, a jak ktoś dużo rozmawia, to już w ogóle. Owszem czasy podawane przez producentów różnią się od rzeczywistych, ale warto porównać je między sobą. Ja wybrałem telefon Samsung D900i a według producenta czas czuwania to zdaje się 240 godzin, a w rzeczywistości 3 dni z zabawą. W domu mam ładowarkę, w pracy mam kabel usb przez który w razie czego mogę telefon naładować więc generalnie czas czuwania nie jest ważny. Polecam koledze mimo wszystko jednak patrzeć na czasy czuwania podawane przez producentów i jeśli telefon ma być do dzwonienia tylko to nie patrzeć na bajery tylko na baterię. Jeśli chodzi o firmę odradzam Sagema, Benq, Philipsa itd. Albo Nokia, albo Samsung, który się NIE PSUJE a jeśli już to bardzo rzadko. SE mają wkurzające joysticki psujące się co chwila a serwis w Polsce jest jeden i trzeba czekać około miesiąca.
  • Level 13  
    Napisz kolego coś więcej o d900.. Mnie generalnie zależy na wszystkomaniu :) Godzę się na to że bateria będzie trzymać 1-2 dni.. Chciałbym mieć telefon łatwy w konfiguracji, z możliwością wgrywania mnóstwa programów i gier.. W chwili obecnej posiadam samsunga X700.. Poza pewnymi minusami bardzo chwalę sobie ten telefon.. A minusami są : utrudnione wgrywanie gier i programów, zbyt mało pamięci na Javę, małe klawisze.. no może by się coś jeszcze znalazło Plusów jest mnóstwo a najważniejszym to jest chyba akrylowa szybka która się nie zarysuje bele czym.... Wybrałem ten telefon gdyż był o wiele tańszy od nokii 6230i który uważam że pod względem funkcji i obsługi zupełnie by mi wtedy wystarczył.. Na chwilę obecną skłaniam się jak pisałem wyżej do 6233... N73 też by mi się podobał mimo symbiana za którym raczej nie przepadam, ale posiada aparacik 3.2 .. niemniej daje dużo możliwości.. spv e650 też mi się bardzo podoba.. Nie jestem po prostu pewny swojego wyboru co do ww. telefonów.. Jeżeli chodzi o samsunga.. D900i mógłbym wziąść pod uwagę .. tyle tylko że obawiam się takich nowości..
  • Level 11  
    Co do wgrywania Javy nic na razie nie powiem, mam telefon po prostu zbyt krótko i jeszcze tego nie robiłem. Co do aparatu w D900i to jako przykład podam, że wczoraj kolega chciał coś w pracy zeskanować, kilka stron tekstu. Skaner był zepsuty jak się okazało więc po prostu zrobiłem zdjęcie i wrzuciłem do kompa.Koleś był zadowolony wszystko czytelne i wyraźne. Jedna uwaga tylko, są dwa podobne modele a to różnice między nimi:
    D900 - przeglądarka dokumentów, brak radia
    D900i - brak przeglądarki, radio
    Ja wybrałem D900i ponieważ ani z jednego ani z drugiego i tak nie korzystam, ale podobno w D900i bateria działa trochę dłużej, pomimo że producent podaje identyczne czasy i oprócz tego aparat robi lepsze zdjęcia. Autofocus działa bez zarzutu, szkoda tylko że lampa diodowa działa tylko do 1,5 - 2 m, ale są opcje zabawy z balansem bieli i czułością. Przykładowe foto w załączniku.
    Jedna uwaga, ze względu na malutką soczewkę aparat głupieje i bierze czasem najjaśniejszy kolor jako biały w automacie dlatego warto pobawić się balansem bieli, inaczej kolor fioletowy pojawia się w różnych dziwnych miejscach.
    Telefon oceniam bardzo dobrze, slider działa równo nic nie trzeszczy nie lata, a dzięki słownikowi T9 bez polskich znaków pisanie SMSów jest bardzo szybkie. Jak będę miał więcej czasu to napiszę więcej na temat telefonu. Pozdrawiam