Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy philips podoła JBL'owi ?

KarQ_ 27 Jan 2007 09:34 1956 22
    KarQ_
    Level 13  
    Witam.

Powiedzcie mi czy wzmacniacz Philips XP640 Watt (4x80 lub 2x160 watt rms) zasili skrzynie JBL GT4 1000watt nie wiem jaka moc rms. Jesli nie (bo wątpie że da rade) to jaki sub polecacie żeby byl dobrze rozbujany przez wzmacniacz. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    crazy_88
    Level 42  
    skrzynia ma moc okolo 250 rms zasilic to zasili ale nie w pelni jesli szukasz czegos pod wzmaka to polecam jl audio uzywki chodza po 350 zlotych na allegro
    KarQ_
    Level 13  
    a ktorego jl? 10 czy 12?
    crazy_88
    Level 42  
    lepiej 12 ale 10 tez jest dobry
    JanuaryRR
    Level 11  
    Witam Serdecznie!!

Mam pytanie o ten wzmacniacz (philipsa), jak sie on sprawuje, jakie brzmienie, jaka moc RMS. Nie bardzo wierze w te 80W rms.
    I kolejna sprawa, w radiu mam dwa wyjscia rca 4voltowe, a ten wzmacniacz ma wejscia od 05 do 2 volt.
    Jak sobie z tym poradzic...??
    mukade
    Level 31  
    No jak już JL WO to ten większy czyli 12cali. 10tka jest strasznie cicha.
    KarQ_
    Level 13  
    JanuaryRR nie pomoge ci bo wzmacniacz kupile miesiac temu, zaraz po sprzedazy auta, nowe nabyle dopiero w piatek i jeszcze nie montowalem sprzetu, ale lada dzien zamontuje wszystko to dam ci znac. A jeszcze moge ci powiedziec ze kupilem ten wzmak ze wzgledu ze moj kolega ma starsza wersje tez 600watt i napedza mu tube magnata 600watt/300rms i swietnie z nia daje sobie rade, wiec z moca nie jest tk zle. Poza tym moj model byl made in Japan. pozdrawiam

Dodano po 58 [minuty]:

JL jest cholernie drogi,a uzywek nie chce sprzedawac bo sa zwyczajnie bardzo dobre. Jaka inna skrzynie polecacie do wszystkiego, choc z naciskiem na wolny bit i hh. ale elektroniki typu Andien czy Tiesto tez czasami lubie.
    JanuaryRR
    Level 11  
    OK, z niecierpliwoscia oczekuje zatem na wynik testow...:)

Wie ktos moze jak sie ma rzecz z tymi roznymi poziomami wejsc i wyjsc RCA (radio-wzmacniacz)
    KarQ_
    Level 13  
    Prace trwaja, dzis podlaczylem radio z przodem, nie mogę tylko zlokalizować drugiej (lewej) zwrotnicy. I czy jest możliwość ze jest tylko jedna, bo wychodzi z niej az 8 kabli :?: Okazało się że w aucie sa tweetery i mibass'y Clariona i zwrotnice VDO. Drzwi oraz bagażnik wygłuszony wiec troche kasy zostanie w kieszeni :) Alpina pieknie rozbujala te glosniki, po prostu jestem w niebowziety z powodu kupna radia :D :!: Jutro beda poprowadzone kable do wzmacniacza i wpięcie subwoofera, wiec StyczeńRR jutro się dowiesz co i jak. Pozdro
    JanuaryRR
    Level 11  
    No to git...:)

Co to za alpinke masz...??
    I jakie autko...??
    KarQ_
    Level 13  
    ALPINE CDA-7893R, a auto to Vectra A z 93r 150 koni ale to juz nie ma znaczenia :D
    JanuaryRR
    Level 11  
    No...to alpinka zacna, ja od kilku lat mam clariona 618, ale juz lekko zrujnowany wydaje sie byc. Myslalem nad zmiana radia, korzystajac z okazji wzialem na testy CDE 9848 RB. W pierwszej chwili po podlaczeniu brzmienie wydalo mi sie tragiczne, ale gdy zaczalem sie bawic ustawieniami, doprowadzilem do przyjemnych wrazen odsluchowych. Nadal sadze iz moj clarion ma lepsze stereo i bardziej przejrzyste brzmienie, ale z alpiny wycisnalem wieksza dynamike na basie :)
    Minusem alpiny jaki zauwazylem to dosc slaby/tepy tuner, gubil i zaszumial mi stacje tam gdzie clarion nawet sladu spadku sygnalu nie wykazywal.
    Wiem ze 9848 to raczej slaby model, dlatego z mila checia potestowalbym cos w stylu 9812,9835,7894 alpinki...
    A narazie wyczyscilem latarke w clarionie (CD ozyło) i ciesze sie z auxa oraz podwojnych RCA...to pod kontem wzmacniacza.
    KarQ_
    Level 13  
    CDE jest słabą seria to dlatego, ja polecam CDA bo jak dla mnie sa wypasione. Mialem kupic serie 9, a dokladnie 9812 ale z tego co sie dowiedzialem to seria 7 gra najlepiej. (moj to model z 2002 a wiec seria starsza od 9812 o rok). Poza tym moje radio w sklepie kosztowalo 2.5tys a seria np. 9812 juz tylko 1.5 wiec chyba prestiz firmy nie upadl tak ze tak drastycznie poszly ceny radii. Mialem wczesniej CDA-7850R starszy model ale super sprzet, niestety poszlo z dymem :D Wiem, że Clarion też świetnie gra, ale ten wyglad mnie dobija. Alpinka mi sie podoba i jest super. Jak dobrze poszukasz to CDA-7893/94 w super stanie dostaniesz do 700zl.
    A co do tunera to ja mam w Vectrze elektryczna antene ze wzmacniaczem zasiegu wiec nie mam takiego problemu, a i radio ma funkcje Media Xpander i ogranicza szumy szmery dajac jak najlepsza jakosc dzwieku.
    JanuaryRR
    Level 11  
    Zmiane radia to sobie na koniec zostawie, a i fakt...od jakiegos czasu clariony strasznie brzydkie robia, za to alpinki ciesza oko...:)

Moja 618 bardzo fajnie wyglada, stary to model, ladny aluminiowy panel...
    a i na mp3 za bardzo mi nie zalezy...puki co podpinam nokie pod auxa i 1giga muzy jest. Niemniej, zdecydowanie wole sluchac normalnych CD.

U mnie z antenka do radia jest krucho...tzn jest, ale zamaskowana w ogrzewaniu tylnej szyby, z fabrycznym wzmacniaczem. Pod clarionem robi OK, ale pod alpina porazka. A zamontowanie innej, zewnetrznej, jest techicznie niewykonalne...tzn, montaz jak najbardziej tak...ale utrzymanie jej w calosci w trakcie eksploatacji. Wiem, bo w poprzednim aucie kilka urwalem...:)

Zastanawia mnie, jak w tych alpinkach z moca 60W jest, czy jest wyrazna poprawa mocy/glosnosci/brzmienia w stosunku do wersji 4x50...??
    Czy to tylo taka...kosmetyka...??

Pytam, bo docelowo chyba tyly pojda pod samym radiem...
    KarQ_
    Level 13  
    Ja powiem tak. Oczywiscie 4X60 to jest nie realne, ale podłączając pod te same głośniki Pioniera deh-5730 i tą Alpine roznica jest znaczna. Czyściej, głosniej i nawet basik byl. Glosniki to seria w Escorcie z 96 roku.

A po co ci tyly? u mnie jest teraz bo juz bylo podlaczone ale radio ustawilem na R10 czyli tylko po to zeby tyl cos tam dawal a slucham przodu i jutro bede sluchal suba :)
    JanuaryRR
    Level 11  
    noo...to troszke daje te "60"W... pewnie w rms-ie jakies 3-4 W przybylo...:)

A z tylami u mnie jest dokladnie tak...jak u Ciebie...sa, bo byly...a ze wisza tam focale to na tylnej kanapie jest cudowne brzmienie srednich i wysokich...:) i zal ich wykrecac, ale sa przyciszone wiec z przodu ich nie slychac.
    KarQ_
    Level 13  
    No skoro są Focale to troszkę zmienia postać rzeczy :) u mnie ta sa jakies papiery Made in Belgium i zostawiłem więc Twoje posunięcie jak najbardziej rozumiem.

W ogóle jaki masz sprzęt i auto, albo ewentualnie do czego zmierzasz?
    JanuaryRR
    Level 11  
    Chmm...zmierzam...do doskonalosci...:)

Na dzisiaj zainstalowane jest:
    Clarion DXZ 618R
    Mivoc 16520 w przednich drzwiach + jakies padliny 10 cm robiace
    za srednie, polaczone to wszystko rownolegle.
    Z tylu focale 130HC w miejscu fabrycznego montazu, czyli pod sufitem nad tylna szyba.

Auto...to takie B. duze kombi...czyli Range Rover Classic.
    Gra to wszystko b ladnie...dopuki nie dam max glosno...:)
    tzn, moge sie troche do mivocow przyczepic...ale to pewnie dlatego, iz od dobrych kilku lat focale wedrowaly ze mna z auta do auta i jestem troche zepsuty. Brakowalo mi w nich srednich dlatego wpialem te dziesiatki, ze o wysokich nie wspomne...ale z tym zrobie porzadek pozniej.

Zmiany...za pare dni przyjdzie do mnie wzmacniacz philipsa XP640, i 18cm midbasy Helixa. Mam w domu glosnik...niestety, ktory planuje wykorzystac do suba w zamknietej obudowie ok 15litrow. Pisze niestety gdyz jest to 18cm scan speak 1835 ktory w wyniku smierci jego partnera w systemie domowym...nagle stal sie bezuzyteczny. Do sytemu domowego musze zakupic pare nowych scan speakow :(.

Heliksa planuje wsadzic w drzwi zamiast mivocow, w pozniejszym czasie rozejrze sie za lepszymi tweeterami, sredniotonowcem, i ew. zwrotnica pod system trojdrozny. zasilany przod bedzie ze wzmaka, sub w bagazniku na drugiej parze pod wzmakiem...a focale...albo pod samym radiem, albo pod wzmakiem w trybie tri-mode.

Oczywiscie, do przodu pojda jeszcze panele i wygluszenie.
    KarQ_
    Level 13  
    No to jutro powinienes wiedziec co mozna sie po XP640 spodziewac. A czy helixy juz kupiles czy zamierzasz? Bo jesli zamierzasz to pomysl o helixach blue 62 za 300 masz komplet. 16,5 mitbass bardzo dobry tweeter i zwrotnice. Poza tym wszytsko oryginalne i doasowane przez producenta, wiec naprawde warto. Glosniki swietnie sie sprawuja pod samym radiem jeszcze lepiej pod wzmakiem. Tez mialem to kupic na dniach ale odkrylem suprise w postaci kompleciku w moim nowym aucie wiec, a pozniej milo zaskoczony wrzmieniem wiec juz nie kupuje. Zostaje tylko do zakupu jakis subwoofer. Szukam Jl ale w dobrej cenie (oczywiscie jak dla mnie) ciezko znalezc. Uzywki rzadko sa, bo to super sprzet. Pozdro
    JanuaryRR
    Level 11  
    Te Helixy wyrwalem za 50 zeta, jest to model hxs313 gdzies w necie znalazlem reklame z cena, ponad 200 ojro komplet dwudrozny.
    Wiec nie bede marudzil...mam nadziej ze dobrze zagraja. Mam kolege, dobrego w te klocki, to mi moze finalnie dorobi dobre zwrotnice.
    KarQ_
    Level 13  
    Za 50 to jasne że brać a jak nie beda graly (ale to nie jest mozliwe bo to cholernie droga seria) to puscisz dalej, a ze sprzedaza problemu nie bedzie bo sama nazwa na to wplynie. Ja znalazlem swoje Clariony tzn podobne, sa na allegro za 300 ale sprzedaja bez zwrotnic i tweeterow. Dostalem w prezencie z autem wiec jestem happy :)
    JanuaryRR
    Level 11  
    Tak...zobaczymy jak brzmieniowo te Helixy blysna, szoda tylko ze montaz 18-tek to moze byc operacja w jedna strone :) bede cos musial wymyslec do sprawdzenia, aby niepotrzebnie nie rozwiercac dziury.

Jak tam testy wzmacniacza...??
    KarQ_
    Level 13  
    Sprawy tak się mają, wszystko ukończone, ale na 19.oo byłem umówiony z tłumaczem i musiałem przerwać pracę na audio. Zostało pozakładać plastiki, przykręcić zwrotnicę, podłączyć i sprawdzać :) później pochwale się wrażeniami.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Jednak dzis nie zdam relacji z odsluchu bo nie zagral mi wzmak z subem. Teraz pytanie czy wzmacniacz jest zdechly czy to cos innego. Bezpieczkina sa dobre. Podlaczylem go tak jak zawsze wszystkie inne, czyli (idąc od lewej) GRD, REM, ACC +12, ale ten ma jedno wejscie wiecej - POWER. Co mam tam podłaczyc? Jesli tu nie uzyskam odpoiwedzie zaloze nowy temat.

Dodano po 2 [minuty]:

to jest fotka. jak to podłaczyć ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9da63a1da1adb4a5.html

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

A jednak udalo mi sie podlaczyc, wystarczylo podpiac pod POWER a nie +12V. Co do wzmacniacza to podpiąłem tube Jensen, ktora rewelacji nie robi i lezala sporo wiec musi sie rozruszac. Ciezko mi teraz ocenic wzmacniacz bo podlaczylem i zawianlem sie do domu bo zimno w garazu :) Jak wszystko wystroje i uzyskam poprawny dzwiek, wtedy sie dokladnie wypowiem.