yabu napisał: Witam serdecznie. Mam młodszą siostre która "łazi" po stronach po ktorych nie powinna i sciąga z nich co się tylko da.
Pozdrawiam Yabu
"Opiekun dziecka w internecie" polski program, który pozwala tworzyć profile dostępu do netu w ramach danego konta windy. Można zablokować ściąganie plików z odpowiednimi rozszerzeniami, ograniczyć zarówno dostęp do netu (czasowo i wg. stron), jak i do kompa wogóle. Program posiada bardzo szeroką bazę stron zabronionych-można też dodawać własne. Posługuje się dość dokładną analizą zabronionych treści (np. wg. słów kluczowych). Koszt wersji komercyjnej ok 50 pln. Drugi godny polecenia (przetestowałem), to "WatchDog". Ma zbliżone możliwości blokowania stron, a dodatkowo można go konfigurować wg. programów mających dostęp do netu, a nie globalnie jak "Opiekun". Np. osobno ustala się czas dla komunikatorów, osobno programów pocztowych, czy przeglądarek. Kosztuje ok. 150 pln. Jeszcze jedna uwaga. o ile z "Opiekunem" można sobie poradzić po prostu usuwając go na zasadzie wyrżnięcia plików, o tyle "WatchDog" po wycięciu blokuje dostęp do netu wogóle. trzeba go ponownie zainstalować i odinstalować deinstalatorem.
Pozdr, Tomek