Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Diana 65 - wycieki wody

28 Sty 2007 17:39 2620 8
  • Poziom 18  
    witam.
    mam problem z tym typem pralki.cieknie z niej woda... co ewentualnie jest do wymiany?na co mam zwrocic uwage?

• Specjalista AGD
    Witam.
    Fartuch, pompa, wężyki elektrozaworu, wąż przelewowy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    dziekuje za szybkie odpowiedzi...wiecie moze jakie są koszty tych części?rozumiem ze praktycznie wszystko co gumowe moglo sie "skończyć"
  • Specjalista AGD
    fartuch jakies 20pare zł
    nowa pompa jakies max 60zł
    waż przelewowy z 15zł
    zaciski na weżyki zaworów 1 zł za sztukę
    i jak je bedziesz wymieniał to polecam wsadzic w króćce dozownika jakis cienki srubokręt bo czasai dysze sa strasznie zakamienione
  • Poziom 32  
    Częstym powodem jet pękanie opasek plastikowych na elektrozaworach i na wejsciu do dozownika należy jak sugerowali koledzy zmienić na metalowe. Powodzenia.
  • Poziom 17  
    witam
    Pralka pewnie ma już z 20 lat.Jeżeli cieknie to z styłu wężem odpowietrzającym przy poborze wody do prania lub płukania?
    Na dyszy zebrało się tyle kamienia,że strumień wody nie trafia w
    otwór zasobnika[czyli tworzy sie rozbryzg wody]-cieknie.
    Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 18  
    gdzie mogę znależć jakąś instrukcję serwisową do tej pralki?
    bo jestem zielony w temacie pralek.
    proszę o szybka odpowiedź, ponieważ moja pralka aktualnie jest na etapie rozkręcania. pozdrawiam
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Do tego typu czynności instrukcja serwisowa nie jest niezbędna.
    Fartuch sprawdzisz bez rozkręcania,a jeżeli cały,to zdemontuj bok pralki(ten gdzie wychodzi przewód)odkręcając blachowkręty z boku i od spodu,nie zapomnij o blachowkręcie mocującym kondensator p/z(śruba z lewej strony dekielka poprzez który wychodzi przewód zasilający)