logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zwiększenie mocy końcówki Radmor 5412 przez wymianę tranzystorów - możliwe?

_barman5 28 Sty 2007 18:15 1269 5
REKLAMA
  • #1 3499117
    _barman5
    Poziom 20  
    Posty: 487
    Pomógł: 2
    Ocena: 23
    Witam!
    mam w posiadaniu uszkodzona końcówkę mocy z R5412 oraz transformator,
    jak myślicie czy jeżeli pod transformator nie było nic innego podłączonego to czy wtedy dało by się z tej końcówki wyciągnąć więcej mocy (jeśli tak to ile?) wymieniając tranzystory końcowe na mocniejsze i ew. jeszcze jakieś inne elementy?
    chciałbym zbudować taką końcówkę ponieważ mam sprawnego Radmora 5412 i nie chce cały czas go brać na imprezy no i moc troche za mała.
    mile widziane wszystkie sugestie
    Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #2 3499199
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    Wyciskanie wiecej z tej koncowki to raczej zbedna zabawa ja bym lepiej wykorzystal samo trafo i zbudowal na nim cos na TDA.
  • REKLAMA
  • #3 3499582
    ml
    Poziom 30  
    Posty: 1210
    Pomógł: 150
    Ocena: 165
    Na tym trafie to 2x60W to max i nawet TDA tu nic nie pomoże
  • REKLAMA
  • #4 3500120
    renegat...
    Poziom 22  
    Posty: 676
    Pomógł: 43
    Ocena: 44
    witam
    jak masz uszkodzona koncówke poszukaj schematu na elce sprawdz tranzystory koncowe ewentualnei sterujace podłacz wszytsko wg schematu do tego jakis prosty przedwzmacniacz i zabawa gotowa
    nowa koncówka na tda pare złoty cie wyniesie a tu na maksa wymienisz 8 tranzystorów po 2zł za sztuke i grac bedzie
    pozdrawiam
    PK
  • REKLAMA
  • #5 3500224
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7034
    Pomógł: 427
    Ocena: 271
    Tylko autor watku nie chce uruchamiac koncowki oryginalnej na Darlingtonach tylko chce cos mocniejszego i przenosnego. Po drugie dwie pary Darlingtonow to tez nie tani wydatek do tego najpewniej sterujace i cos jeszcze z drobnicy. Ja za wskrzeszenie obu kanałow R5412 zaplacilem 55zl za elementy (parowane Darlingtony, sterujace, roznicowe garsc opornikow i kilka kondensatorow + kilka drobiazgow do zasilacza).
  • #6 3502174
    _barman5
    Poziom 20  
    Posty: 487
    Pomógł: 2
    Ocena: 23
    ok. a jeśli pod te trafo podłącze TDA7294, wiem że nie wyciągne maxymalnej mocy ale mam pytanie,
    te trafo ma 180W, na wtórnym ma około 2x21V i 2x28V, więc jak podłączyć je żeby oddawało całą moc? ponieważ (o ile sie nie myle) każde wyprowadzenie na wtórnym ma swój maxymalny prąd, więc czy da się z tego trafa wyciągnąć na koń. mocy 2x60W??
REKLAMA