Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik radiowy UNR-01/VHF

28 Sty 2007 20:17 4217 8
 • Poziom 13  
  Witam , poszukuje schematu podłączenia nadajnika radiowego UNR-01/VHF zaprogramowanego do pracy jako centrala alarmowa .
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam

  Kolego ten nadajnik nie pracuje jak centrala alarmowa, tylko z nią współpracuje. Podłączenie to wpięcie zasilania zmiennego z trafo, podłączenie akumulatora i wysterowanych sygnałów z centrali alarmowej, może ich być 8. Nadajnik wysyła sygnały wysterowane masą. Zabranie masy sygnał np. A1 danie masy sygnał np.B1

  Pozdrawiam

  Dodano po 2 [minuty]:

  Więcej inforamcji na www.telemetrica.pl trzeba się zalogować.
 • Poziom 26  
  Witam solidolidowca! p.marcin ma racje te nadajniki są do monitorowania na centralkę alarmową się nie nadają.
 • Poziom 13  
  Witam .

  Dziękuję koledze p.marcin za pomoc . W informacjach ogólnych na temat nadajnika jakie znalazłem na stronie Telemetricy podano że jet on wyposażony w funkcję prostej centrali alarmowej . Cytuję : ,, Nadajnik UNR-01/VHF wyposażony jest w funkcję prostej centrali alarmowej. Opcja ta pozwala na dołączenie bezpośrednio do nadajnika czterech czujników PIR , radiolinii ( do załączania systemu alarmowego ) oraz syreny - bez żadnej dodatkowej centrali alarmowej''.
 • Poziom 17  
  Kolego można tak zrobić, nawet jeszcze teraz spotykam się z takimi instalacjami, gdzie radiolinia i piry steruje przekaźnikami do bella i nadajnika, który wysyła sygnał do agencji ochrony. Bardzo zła praktyka, żadnego bufora zdarzeń brak zweryfikowania załączających się czujników poprostu dno.

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Zgadzam się z kolegą że to nie jest to właściwe zabezpieczenie obiektu . Teraz muszę wypersadowac ten pomysł szefowi agencji w której pracuję , chciał w ten sposób obniżyc koszt instalacji a taka oszczednośc nie zawsze się opłaca .

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Nadajnik może pracować jako prosta centralka. Trzeba go odpowiednio oprogramować. Za bufor zdarzeń będzie robiła stacja monitorowania przez identyfikację z której linii nadajnika nastąpił alarm. Przypominam, że należy podpinać max 4 piry do pierwszych czterech wejść a sterowanie uzbrajaniem na wejście 6. Aktualnie telemetrica ma w ofercie wersję tego nadajnika z pełną funkcją centralki, tzn: pamięć, klawiatura LCD itd. System może działać nawet bez części radiowej. To na wypadek gdyby klient nie chciał już monitoringu a nadal chciał mieć alarm. Zostawiamy mu sam "koder" a radio zabieramy na recykling :)
 • Poziom 10  
  Witam
  Panowie potrzebuję pomocy za którą z góry dziękuję.
  Mianowicie chodzi mi o schemat przewodu RS do programowania nadajnika UNR-01.

  Pozdrawiam