Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bose Honda Accord 1999 czy da się podłączyć niefirmowy sprzęt

vojnarov 28 Jan 2007 21:40 12154 7
    vojnarov
    Level 10  
    Witam Kolegów,
    mam pytanie w związku z sytemem audio w H. Accord z 1999 r. Otóż auto zostało niedawno sprowadzone do kraju, nie było w nim firmowego radyjka (zostało prawdopodobnie wyszarpane). Kolega prosił o zainstalowanie radioodtwarzacza CD Pioneer. Dopasowałem złącze ISO/Honda, hula prawie wszystko. Milczy sub. zamontowany na tylnej półce-obok zamontowany wzmak Bose (E Amp Assy100W), 3 złączki wychodzące z niego podłączone są w okablowanie. Nie dokonałem jeszcze żadnych pomiarów.
    Moje pytanie: czy system Bose zainstalowany w Hondzie będzie pracował z niefirmowym sprzętem, czy wymaga ingerencji serwisowej, czy wreszcie trzeba coś zmieniać na łączówce.
    Bardzo proszę o porady-z góry dziękuję i pozdrawiam!
    beetroot
    Level 17  
    Witam.Podejrzewam ze musisz dokonac pomiarów .Jak bys zrobil fotke radyjka z tylu i wzmacniacza z tymi zlaczkami , to szybciej bym ci powiedzial.Na poczatek sprawdz czy radio ma wyjscie audio do oddzielnego wzmacniacza. We wzmacniaczu sa 3 zlaczki z 3 kablami, czy jest wiecej kabli .Ten system zamontowany jest fabrycznie, czy poprzedni wlasciciel sam dolozyl .
    vojnarov
    Level 10  
    Witam,
    sprzęt jest jak najbardziej firmowy montowany w modelach aut z tego rocznika. Posiada nawet własne miejsce w skrzynce bezpiecznikowej, z całą pewnością stanowi integralną część systemu audio tego pojazdu. Niestety w necie nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat. Oryginalnie był tam montowany odtwarzacz Honda, ja natomiast zamontowałem zwyczajnego Pioneer,ka który posiada tradycyjne gniazda ISO. Niestety, nie mam teraz dostępu do samochodu. Wieczorem prześlę fotki wzmaka i oryginalnego odtwarzacza. Pozd
    vojnarov
    Level 10  
    Zgodnie z zapowiedzią przesyłam fotkę wzmaka i oryginalnego radyjka.

Nie wykorzystałem pinów: wszystkich z Navi, 2x N.C, remote, security - nie sądze jednak żeby miały one wpływ na prace suba. Proszę o pomoc. Pozd
    beetroot
    Level 17  
    Witam. Wytlumacze ci to w ten sposób .To stare radio z Hondy to przedwzmacniacz .Ten wzmacniacz który pokazales na zdieciu zasilal tylne glosniki .W przednich drzwiach, albo w desce rozdielczej za radiem . Powinienes znalezc jeszcze jeden taki, albo dwa .Ktore zasilaja przednie glosniki .Wiekszasc Japonców na rynek USA byla w ten sposób naglosniana .Zdiecie twojego wzmaczka niewiele przedstawia.Czy ten wzmacniacz jest wielkosci paczki papierosów ? .Posiadam identyczny zestaw tej samej firmy z demontarzu z Mitsubishi z 1991 roku. Musisz dokonac pomiarów .Musisz znalezc zasilanie ,wyjscia glosników ,i musisz podac do niego sygnal audio.Jak mozesz to daj jescze raz to zdiecie wzmaka, tylko tak zeby bylo widac ile pinów maja te kostki.
    vojnarov
    Level 10  
    Dzięki za opdowiedź.
    Obawiam się jednak, że nie do końca zrozumieliśmy się. W tym aucie z całą pewnością nie ma innego wzmacniacza. Sprawdzałem to dokładnie. Ten zaś którego zdjęcie wklejałem wyżej, służył jedynie do obsługi pojedyńczego głośnika niskotonowego (nie głośników) osadzonego centralnie na tylnej półce podszybia. W obecnej konfiguracji z radiem Pioneer grają że aż miło 2 pary głośników-przednie oraz w tylnych drzwiach. Jak wspomniałem wcześniej nie ingerowałem w okablowanie, lecz dokładnie go przejrzałem, więc o żadnych innych wzmakach nie może być mowy. Niestety pojazd stoi na warsztacie do soboty, nie miałem dotąd możliwości pomierzenia instalacji. Z "drugiej ręki" zasłyszałem, że może brakować do tego wzmacniacza dodatkowego +, oraz że konieczna może być ingerencja w komputer. Jeśli chodzi o gabaryty urządzenia to faktycznie jest ono nieco większe od pudełka papierosów. Co o tym myślisz?
    Pozdrawiam!
    beetroot
    Level 17  
    Witam.Zrozumielismy sie doskonale .Tylko podalem ci tak dla przykladu jak dzialalo to w innych autach.Masz troche lipe bo masz jeden .Ja mialem trzy to bylo jak kombinowac .Tylko ze te moje mialy po 6 kabli .[ Pomaranczowy +12V ,Czarny - 12 ], [Czerwony + wyjscie,Zielony z zóltym paskiem -wyjscie],[Czerwony + wejscie,Zielony - wejscie ].Ale na 100% nie jestem pewny.Niemoge dokladnie sprawdzic bo chwilowo niema mnie w kraju . pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

No i te moje wzmacniacze mialy po 4 koncowki firmy ST .
    gonick
    Level 11  
    W sieci są schematy serwisowe do całej Hondy Accord 1999-2002, w tym dokładne opisy instalacji radia/navi. W Accordach montowane były dwa modele, zwykły i Bose. Schematy zawierają opisy połączeń, wyjść i wejść dla obu fabrycznych modeli. Całość ok 75MB.