logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie kupić cewkę 35mm do głośnika Tonsil GD 30/50 8ohm?

power2222 31 Sty 2007 16:47 1955 11
REKLAMA
  • #1 3511201
    power2222
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 4
    Witam!!
    Gdzie moge kupic cewke do tego glosnika??
    Jest ona o srednicy okolo 35mm
  • REKLAMA
  • #2 3511281
    trebor_d
    Poziom 15  
    Posty: 182
    Pomógł: 6
    Ocena: 15
    ja dostałem u dspeakera z allegro (ona ma chyba 37mm). Możesz też poszukać firm które się zajmują nawijaniem cewek, a druga rzecz, to zadzwonić do pro-tonsila, czy Ci oryginalną sprzedadzą :) Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 3518728
    trebor_d
    Poziom 15  
    Posty: 182
    Pomógł: 6
    Ocena: 15
    Jedynie 25/80 ma 37mm cewkę i może 30/80 (ale ten chyba też ma 50mm)

    Pasować będzie ta:
    http://allegro.pl/item162765323_cewki_niskotonodowe_do_tonsil_gdn_30_60_itd_37mm.html
    ale w gd były montowane krótsze, także jak przesadnie przywalisz bass, to może zacząć się tłuc (tak jak podobno dzieje się z gdn 30/60/1, jednakże u mnie ten głośnik wytrzymywał 100W RMS, bez żadnych uciążliwych zniekształceń czy trzasków) - będziesz mieć jasny sygnał, że przesadziłeś z mocą.
  • REKLAMA
  • #5 3527540
    siero
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    power2222 moze chcesz kupic glosnik GD30/50 ? Nieuzywany. Stoi i sie kurzy. :)
  • REKLAMA
  • #6 3529003
    power2222
    Poziom 13  
    Posty: 81
    Pomógł: 4
    mozesz dodac fotke? ;) a za ile?? tylko bym potrzebowal membrany z wł. szklanego...bo 1kolumne wlasnie tak zrobilem i chce dokonczyc druga:)

    Dodano po 6 [minuty]:

    ale z drugiej str to mi sie nie oplaca...bo ta 1kolumne mam na GDN30/60 + stary niemiecki RFT L3512 50W - niezle wychylenie jak na taki glosnik...

    no i chcialbym zrobic na takich samych ta druga...
  • #7 3530791
    siero
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    No nie wiem, jak wolisz, za GD30/50 przemawia glownie wysoka skutecznosc.
  • #9 3531631
    siero
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    Z 4-5 dyszek :)
  • #10 3532360
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Posty: 681
    Pomógł: 21
    Ocena: 10
    witam. Masz moze jeszcze taki głosniczek gd?? bo mi sie sapliłi 2 sztuki i potrzebuje?? Mozesz foty zapodac??
  • #11 3576963
    dsrecordss
    Poziom 18  
    Posty: 386
    Pomógł: 11
    Ocena: 31
    Witam,
    A gdzie panowie można zakupić zawieszenie z membraną do gds 30/50?
    pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Poszukując cewki o średnicy około 35 mm do głośnika Tonsil GD 30/50 8 ohm, użytkownicy wskazują, że oryginalna cewka ma raczej 37 mm średnicy. Cewki do głośników Tonsil można znaleźć na Allegro, gdzie dostępne są modele o średnicach 37 mm i 50 mm, jednak dla GD 30/50 zalecana jest cewka 37 mm, choć montowane są krótsze cewki, co może wpływać na wytrzymałość przy dużej mocy. Alternatywnie można skontaktować się z firmą Pro-Tonsil w celu zakupu oryginalnej cewki lub poszukać firm specjalizujących się w nawijaniu cewek. W dyskusji pojawiła się także oferta sprzedaży używanego głośnika GD 30/50. Dodatkowo poruszono temat zakupu zawieszenia z membraną do modelu GDS 30/50, które również można znaleźć na Allegro.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA