Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp 70DS-03S, przetwornica, dioda Zenera - jaki typ?

05 Lut 2007 20:52 1234 7
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    problem z przetwornicą.schemat mam tylko na schemacie nie ma zaznaczonego typu diody zenera na bramce tranzystora końcowego.na schemacie dioda oznaczona jest jako D712.
  • Pomocny post
    Moderator
    EX0419BMZZ=BZX79C15V 0,4W.
    dzięki.coś z tą przetwornicą mam problem.w stanie bez obciążenia napięcia ok.wystarczy że na zasilanie H podłącze żarówke 100W. tranzystor końcowy i pare innych elementów leci od razu.nawet nie zdążą sie nagrzać.ciekawe to jest.wpakuje następny zestaw elementów i zobacze.może nie pasują Q702 i 703.
  • Moderator
    Niewątpliwie w tej przetwornicy każdy element jest istotny - popatrz też na transoptor i jego okolice na wtórnej.
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Niewątpliwie w tej przetwornicy każdy element jest istotny

orginalny.
  • Moderator
    Wiem :) chciałem tylko jakoś zaznaczyć, że strona wtórna też jest do sprawdzenia.
  • Poziom 17  
    Sprawdz tez elementy smd rezystorki po pierwotnej czesto leci jeden nie pamietam ktory chyba 22R albo 220R
    wymieniłem te elementy na oryginalne,ale jest następny problem.mianowicie wszystkie napięcia z przetwornicy są o jedną trzecią wyższe.zamiast 150V jest około 200V.zenerki posprawdzane,tranzystory sterujące transoptorem Q704,705 również.co jeszcze może leżeć w tym zasilaczu.

edit:
    wymieniłem transoptor i wreszcie przetwornica daje słuszne napięcia.