Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[SAT > AC3] Przerywany dźwięk

Trabi 05 Lut 2007 22:00 1151 4
  • #1 05 Lut 2007 22:00
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.

Podłączyłem odbiornik SAT do amplitunera poprzez złącze COAXIAL. W SAT włączam dźwięk AC3 (oczywiście jeśli taki nadaja :D ), amplituner włącza tryb 'Dolby-Digital' i wszystko jest cacy. Prawie cacy :( . Prawie, bo co jakiś czas (raz, czasem i kilka razy na minutę) dźwięk zanika na ułamek sekundy; jakby np. na taśmie magnetofonowej był wymazany kawałek dźwieku. W tym czasie amplituner wyłącza 'DD', przechodzi na 'D-ProLogic' po czym znów wraca do 'DD' (wiadomo, bo mu zaginął sygnał). Sygnał z anteny mam cały czas na 90...99%.
    Skąd te przerwy w dźwięku? W zwykłym STEREO nie ma kłopotu z dźwiękiem - idzie płynie.

Odbiornik to 'Ferguson 6318' z softem 'Dvb-Extreme AC7' (ale na oryginalnym sofcie też przerywało).

0 4
  • #2 26 Kwi 2007 20:49
    marok11
    Poziom 9  

Witam. Mam dokładnie to samo , ale również z płyt DVD . Jaki masz amplituner?

0
  • #3 26 Kwi 2007 21:14
    Trabi
    Poziom 36  

U Ciebie będzi einny kłopot, bo u mnie z DVD nie ma problemów. Tylko z SAT mam przerywany. Ampli to Pioneer VSX-515.

0
  • #4 26 Kwi 2007 22:08
    marok11
    Poziom 9  

Czy próbowałes na przegrywanych płytach czy tylko na oryginałach?

0
  • #5 27 Kwi 2007 07:20
    Trabi
    Poziom 36  

Na żadnych płytach mi nie przerywa. (+R, -R, -RW, -RAM, tłoczone, oryginały, oryginalne inaczej itp). To nie wina ampli ani DVD, problem lezy gdzieś po stronie SAT - tylko gdzie i jak się tego pozbyć?

0
  Szukaj w 5mln produktów