Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2: Laser czy LA6508 ?

06 Lut 2007 13:31 2501 6
  • Poziom 11  
    PS2: Laser czy LA6508 ?

Posiadam konsole w wersji v9 (gruba, o numerach SCPH 50003, typ lasera KHS-400c) bez chipa.
    Zamierzam wymienić w niej laser, bo nie czyta płyt DVD jednak zanim to zrobię chciałbym się upewnić czy to na pewno wina lasera. Po włożeniu DVD kilkakrotnie zwolna ja rozpędza, przy czym słychać tykanie (tyk, tyk, tyk, tyktyk) po jakimś czasie płytę rozpędza na maxa a na ekranie pojawia się disc error.(przez płytę widać ze laser świeci J ) Przy CD płyta wczytuje się bez problemu - momentalnie po włożeniu. Laser czyściłem izopropylonem, regulowałem kąty białymi trybikami , podkręciłem tez deczko potencjometr odpowiedzialny za odczyt dvd. Wszystkie te zabiegi nie przyniosły skutku. Opory cewek są w porządku.
    1. Czy istnieje jakiś sposób na wykluczenie niesprawności układu LA? (może jakieś pomiary napiec na poszczególnych nóżkach?)
    2. Jakie jest oryginalne ustawienie białych trybików regulujacych wysokość prowadnic? (ile skoków licząc od najniższego położenia)
    3. Czy istnieją tańsze zamienniki KHS-400c?[/img]

• Poziom 32  
    Witam !
    Nie ma tańszych zamienników niestety (to jest największy mankament tej konsoli), natomiast tylko metodą prób i błędów możesz regulować wysokość !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 11  
    a laser khs-400B? bedzie pasował?
  • Poziom 11  
    ok ,ale czy teraz ktos może mi powiedizeć czy takie zachowanie konsoli jak napisałem powyżej jednoznacznie wskazuje na uszkodzony laser? czy tez coś innego.

Dodano po 3 [minuty]:

najlepiej byłoby przełożyć sprawny laser do mojej konsoli co wykluczyłoby układ LA ,niestety niemam takiej mozliwości :(
  • Poziom 17  
    witam koledzy moze to komus pomoze w naprawie ps2,iz jak kolega stwierdzil ze uszkodzony moze byc uklad la6508 ,ja po wymianie lasera mialem taka sama sytuacje ze dalej sytuacja byla taka sama jak przed wymiana ,okazalo sie po rozkreceniu konsoli i przelutowaniu ukladu la i elementow wokol niego konsola ozyla i juz dziala kolo 3 miesiecy ,
  • Poziom 11  
    o ile dobrze pamiętam u mnie to był jednak laser.