Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić radio samochodowe do 500zł?

Jingis 07 Lut 2007 18:47 3418 19
  • #1 07 Lut 2007 18:47
    Jingis
    Poziom 10  

Potrzebuje porady w zakupie sprzętu audio do samochodu. Interesuje mnie radio z mp3 do 500 pln. Nie musi być koniecznie nowe. Posiadam zestaw głośników PB S-5C (13 mm) i chce to zainstalować z przodu (drzwi i słupki). W późniejszym czasie rozważam zakup sub'a i wzmacniacza, który pociągnie cały zestaw. Interesuje mnie dobre i sprawdzone radio, które będzie ładnie grało oryginalne płyty CD, ale również MP3. Nie jestem typem, który potrzebuje, żeby mu mocno łupało w aucie. Zależy mi na czystym dźwięku, bo słucham bardziej klasycznych rodzajów muzyki - rock, pop, disco itp. rzadziej hip-hop i techno. Proszę o jakieś konkretne modele i może linki do auckji na Allegro.

0 19
  • #2 07 Lut 2007 19:14
    powalla
    Moderator CarAudio

Kup 722 jeśli ma być nówka (BB i 6 wyjść).

0
  • #3 07 Lut 2007 19:19
    djtommy
    Poziom 24  

Alpine Pioneer Clarion Kenwood i JVC tymi markami mozesz sie kierowac chociaz polecam z alpine badz pioneera cos...

Dodano po 2 [minuty]:

a moze pioneer deh40

0
  • #4 07 Lut 2007 19:41
    Jingis
    Poziom 10  

powalla - my już się znamy z forum VW.
    djtommy - liczyłem na bardziej szczegółową odpowiedź - czyt. konkretne modele. Marki wiem, które są spoko :)

0
  • #5 07 Lut 2007 19:51
    powalla
    Moderator CarAudio

dokładnie (poslałem PW)

0
  • #7 07 Lut 2007 20:53
    Szrama_
    Poziom 13  

cde 9846 ja mam taka Alpinke i jestem z niej bardzo zadowolony, jeśli nie potrzebujesz kilku wyjść na wzmacniacze to bedziesz napewno zadowolony, bo gra naprawde ladnie ja za ta cene.

0
  • #8 07 Lut 2007 21:26
    Toxias
    Poziom 10  

NIE KUPUJ BROŃ BOZE PIONEERA NAJGORSZE RADIA SAM MIAŁEM i nie polecam

Jak miałbyś kupic pioneera i potem szukac klienta zeby go sprzedac za połowe ceny i kupci znowu cos nie ciekawego to przemyśl to. Ja mam teraz sony gt 610u
    i jestem w 100% zadowolony w porównaniu z moim poprzednim pioneerem deh 2800 wszystko tylko nei pionery do 1500zł te wyzsze modele nei maja już tak wiele mankamentów. Ja swoim pioneerem spaliłem głosniki hertza bo uzyłem opcji loudnes która do tego doprowadza bardzo szybko
    od kiedy nei mam głosnikó dopiero kupiłęm nowe radio sony ;)
    lol

Mi się bardzo podoba i uważam że jest idealny Pioneer RS77 ale t o wydatek 1800zł i napewno jest wspaniały mniam piekny i nafaszerowany wysokiej klasy elektro

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów

0
  • #9 07 Lut 2007 21:32
    crazy_88
    Poziom 42  

Witam sorry ze się wtrące ale chciałem dopowiedzieć że sony zbytnio nie należy do czołówki producentów ca , za takie pieniążki można kupić np alpine lub clariona które jakościowo jet dużo lepsze i różnica w kulturze gry jest znacznie odczuwalna ale to tylko taka moja sugestia , może ktoś jeszcze się wypowie w tej kwesti?

0
  • #10 07 Lut 2007 21:36
    Toxias
    Poziom 10  

Ja się wypowiem popieram uważam że alpine i clarion wymiatają to klasyki!!! I są najlepsze

ja kupiłem sony dlatego ze na swoim sprzecie i tak nei odczuje narazie róznic nei stac mnie na dobrego clarka ani alpinke a żaden z nich za 600zł nie oferowałby mi takiej funkcjonalnosci jak USB i 3 wyjscia RCA

Pozdrawiam ja ktos nie ma kasy na sprzet z wysokich pułek to kupuje to na co go stac ;)

0
  • #11 07 Lut 2007 21:42
    Majkminator
    Poziom 15  

Toxias nie narzekaj na pioneera bo gdybyś użytkował go z głową to byś głośników nie spalił a ty pewnie dałeś loud do tego super bass pewnie wszytkie opcje powłanczałeś i dałeś na maxa to sie nie dziw. Wytłumacz mi jak ja to robie że uzytkuje radio pioneera już od 6 lat i nic nie spaliłem , po prostu gdy sie pojawiają zniekształcenia to więcej nie podgłaśniam. Śmieszny ten twój post

0
  • #12 07 Lut 2007 21:52
    Jingis
    Poziom 10  

Z tego co ja się orientuje a czytałem już kilka for o CA firma Sony nie bardzo się nadaje, więc wogóle nie brałem jej pod uwagę. Bardziej myślałem właśnie o Alpine, Clarion czy Pioneer. Ostatnio też polecali mi JVC - z nowych model 722. Co o nim sądzicie? ktoś już miał wcześniej to radio?
    Pioneer deh 4800 MP też ładnie się prezentuje. A co tyczy się Alpine to nowe do ceny 500 to raczej nie są zbyt dobre radia (czyt. są lepsze innych producentów). Może jakieś inne propozycje?

0
  • #13 07 Lut 2007 21:59
    Toxias
    Poziom 10  

bas na radiu na -6 srednie na -2 i wysokie na -2 loudnes na hi na maxa
    wzmacniacz dostrojony na 20% i głosniki hertz dsk spalił się gwizdek

W serwisie powiedzieli ze to przez radio gdyz pionery zakrzywiaja tak amplitude dzwieku ze wzmacnaicz dostaje bardzo zniekształcony sygnał a głosniki grzeja sie przez nei 3 razy mocniej

ps Twój też jest śmieszny ;) pozdro

Dodano po 2 [minuty]:

zakrzywiaja przy uzyciu loudnes jesli sie go nei uzywa jest znosnie chociaz 89db stosunku szumu do dzwieku to masakra ale to nie wpływa tak na to. Ja spaliłem tylko dlatego ze zaczałem uzywac loudnes a nie wiedziałem ze nei mozna pod wzmacniaczem w instrukcji radia tego nei było chyba ;)

Dodano po 58 [sekundy]:

U dealera tych odtwarzaczy słyszałem ze całkowita klapa jest w modelu deh-6800 to dopiero wpadka sam nie poleca

Dodano po 1 [minuty]:

To kup alpine clariona albo JVC ;) napewno bedą dobre

0
  • #14 07 Lut 2007 22:03
    Jingis
    Poziom 10  

A co sądzicie o modelu JVC KD-SH9101? Dostał w 2004 jakieś nagrody. Używkę można kupić za ok. 500 pln.

0
  • #15 08 Lut 2007 14:26
    crazy_88
    Poziom 42  

Jvc osobiście nie polecam każdy kto ma to na nie narzeka , najczęsciej występuja problemy z napedami lub laserem cd.

0
  • #16 08 Lut 2007 18:38
    Runcajs
    Poziom 25  

ja jakis czas temu kupilem pionka 3630 w stanie niemal idealnym za 450zl... od kuzyna ktory wczesniej mial 5 radyjek son'ego i na kazde narzekal w mniejszym lub wiekszym stopniu a nie wiem dlaczego Toxias porownujesz model sporo drozszy sony do tanszego niemal najtanszego pionka... blee nie lubie gdy ktos robi takie cos.. ps kumpel ma model gt200 i ost mowil ze kazde radio przerwie na wiekszych dziurach gdyz jego tak robi wiec i inne napewno rowniez/ przy sporej predkosci przewiozlem go moim golfem 2 do 100km/h po plytach i nic nie przerwal.. pierwszy raz w sumie widze zeby ktos na pioneera nazekal.. z kim sie spotykalem to go chwalil.. clarion czy alpine sa lepsze... ale cena wyzsza moim zdaniem do 500zl moge smialo polecac pionka sam myslalem zeby kupic model 30mp teraz pewnie bym kupil 40mp jedyna jego wada moim zdaniem to taka ze jest srebrny gdyby myl czarny jzu by byl moj:P

0
  • #17 09 Lut 2007 01:32
    Thanan
    Poziom 11  

A co powiecie o blapunkt seattle 74 mp, moze troche drozszy(600 pln) ale z tego co widzialem w jakims rankingu to mial lepsza note od m.in pioneer deh680mp. Ale to tylko ranking. Moze ktos cos powie na temat tego radia?!

Oto ta strona z rankingiem, moze ci pomoze:

http://audiophile.pl/n/13_jakie_radio_wybrac_

0
  • #18 09 Lut 2007 14:02
    crazy_88
    Poziom 42  

Blaupunkt robi bardzo dobre radia i wcale one nie odbiegają niczym od czołówki.

0
  • #19 09 Lut 2007 14:54
    Jingis
    Poziom 10  

Fajnie, przedstawiliście kilka ciekaweych propozycji, a teraz poproszę o opinie z autobsji. Kto ma takie radio do 500 pln i jak mu gra, albo kto słyszał takie radyjka. Myślałem, żeby podjechać jeszcze w niedziele na giełdę samochodową i tam poszukać jakiś ciekawych używek :)

0
  • #20 23 Lut 2007 23:21
    tobacco24
    Poziom 11  

Osobiscie do 500 polecam PIONEER DEH-40MP , gra bardzo dynamicznie zaskoczyłem sie kiedy go podpiąłem ,bardzo ładnie wykonany panelik "trzeba zobaczyć na zywo a nie na fotach" no i pilot w zestawie.Dodatkowo Aux in i sterowanie sub`em , bardzo przyjemne radyjko .polecam

0