logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Motorola C121 - Jak zdjąć simlock i wgrać polskie menu za pomocą DMtool?

strzelec82 08 Lut 2007 19:12 7344 9
REKLAMA
  • #1 3545167
    strzelec82
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 6
    Ocena: 6
    Witam
    Dzisiaj klient przyniósł mi ten telefon do ściągnięcia simlocka i wgrania polskiego menu. Czy da radę to zrobić DMtoolem? Czy jest w ogóle polak pod to? Czy mogę tam ewentualnie wrzucić softa z jakiegoś innego podobnego modelu? Czy ktoś już to robił? Wiem że Ultima to robi ale niestety jedynie dysponuję Smart-Clipem.

    z góry dzięki za pomoc

    Pozdrawiam
    Michał
  • REKLAMA
  • #2 3545733
    wanek
    Poziom 19  
    Posty: 344
    Pomógł: 23
    Ocena: 1
    To jest to samo co c115 wiec wgraj i po problemie ogólnie to jest to samo co to C113/c113a/c114/c115/c116/c117/c118/c118v/c119/c120/c121/c122/c123/c138
  • REKLAMA
  • #3 3593104
    ps15011982
    Poziom 15  
    Posty: 153
    Pomógł: 12
    Ocena: 6
    Witam mam pytanko czy wgraleś juz ten soft od c115 i czy nie ma ? bo ja właśnie czekam na kabel a na elektrodzie znalazlem temat ze takze pasuje od c118

    Cytat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic626430.html]
  • REKLAMA
  • #4 3594295
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    przeciez do góry masz napisane ze to to samo
    ładuj te pliki i bedzie ok
  • #5 3871872
    kleeju
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 7
    Ocena: 27
    simlocka zdejmiesz programikiem który dołączyłem
    a cio do polaka podobno posuje od c188 ale osobiście nie sprawdzalem
    zdjąłem tylko simlocka. Programik zczytuje kod subsidy który trzeba wklepac po włożeniu karty innego operatora.
    Załączniki:
    • compal2007.zip (506.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #6 3871905
    Draco82
    Poziom 14  
    Posty: 155
    Ocena: 10
    Simlocka zdejmiesz Smart-Clipem.
  • REKLAMA
  • #7 3871942
    vip-serwis.com
    Poziom 15  
    Posty: 159
    Pomógł: 7
    tak jak już kolega napisał wszystkie te modele sa z tym samym softem wgrasz to bez problemu infinity

    modele:
    C113/c113a/c114/c115/c116/c117/c118/c118v/c119/c120/c121/c122/c123/c138


    w razie problemów pisz na gg8778822
  • #8 3872025
    kleeju
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 7
    Ocena: 27
    no właśnie udało mi sie wgrać polskie menu poczciwym dmtool-em
    w załączniku polak i nie tylko
    oraz wszystko co potrzeba z opisem

    P.S.
    myślę że pomogłem :)
    Załączniki:
    • C121 Polak.rar (4.91 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #9 4341004
    newchief
    Poziom 28  
    Posty: 1508
    Pomógł: 22
    Ocena: 20
    Witam, mam motke c121 i problem tego typu ze daje FLEX unlock ten ktory wskazyje DMtool : "FFE_C115_1N_10Y.m0" i wypluwa mi "Error: Convert mot to flash bin data failed Code:-318" a tym compal wogole sie nie komunikuje mimo włączenia modemu.;/:(
  • #10 4341994
    Draco82
    Poziom 14  
    Posty: 155
    Ocena: 10
    Zmień prędkość lub sprawdź czy masz odpowiedni port Com wybrany. ewentualnie pisz na gg 2414002
    Zrobiłem juz tych motorolek ponad 100 sztuk i z ani jedną nie mialem problemu.

Podsumowanie tematu

✨ Telefon Motorola C121 posiada oprogramowanie kompatybilne z wieloma modelami serii C1xx, takimi jak C113, C114, C115, C116, C117, C118, C119, C120, C122, C123 oraz C138. Simlock można zdjąć za pomocą Smart-Clipa lub dedykowanego programu do odczytu kodu subsydiowego, który wymaga wprowadzenia kodu po włożeniu karty innego operatora. Polskie menu (soft) można wgrać przy użyciu DMtool, korzystając z plików softu przeznaczonych dla modelu C115, które są kompatybilne z C121. W niektórych przypadkach polski język w menu może pochodzić z oprogramowania modelu C188, choć nie jest to potwierdzone testami. Problemy z komunikacją urządzenia podczas wgrywania softu mogą wynikać z nieprawidłowo ustawionych portów COM lub prędkości transmisji. Użytkownicy zgłaszają, że po odpowiednim doborze plików i konfiguracji narzędzi proces odblokowania i wgrania polskiego menu przebiega bez problemów.
REKLAMA