Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program Eagle - jak podłączyć zasilanie układów scalonych?

08 Lut 2007 20:49 3183 3
  • Poziom 31  
    mam take pytanie. projektuje sobie płytke w EAGLE i mam układu scalone. wszystko ładnie podpięte i teraz po zapisaniu przechodze do rysowania scierzek. Ale mam problem jak na schemacie zaznaczyc zeby potem w projektowaniu płytki od razu układy scalone były zasilane + oraz masa poniewarz teraz nie mam nic po prostu koncowki wisza w powietrzu bez zasilania, reszta połączen jest oki. czy ktos wie jak to sie robi??
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 28  
    Spróbuj znaleźć w bibliotece elementów tam gdzie są elementy zasilania (supply) o nazwie Vdd i Vss. To pierwsze podepnij do plusa zasilania a drugie do masy i powinno być ok.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Po narysowaniu całego schematu (np. układy scalone i inne elementy elektroniczne), z biblioteki „suply”) wybieramy elementy zasilania dołączamy w taki sposób jak na rysunku (pomiędzy wyprowadzenia wstawiamy kondensator blokujący, który potem na płytce umieszczamy jak najbliżej nóżek zasilania układu scalonego) i już program wie gdzie i co dołączyć.
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Eagle domyślnie łączy ze sobą wyprowadzenia o tych samych nazwach (co jest zresztą bardzo logiczne). Problem pojawia się gdy wykorzystane elementy mają różnie zdefiniowane piny zasilające np. Vcc, Vdd, +5V itd. Dodatkowo część układów ma "schowane" wyprowadzenia zasilania i/lub funkcyjne bloki zawarte w układach (bramki, wzmacniacze operacyjne itd).
    Musisz wtedy zdecydować się na określone linie zasilania (tak jak radzi Ci kolega krzyjak) i ręcznie podłączyć te elementy których nazwa wyprowadzeń jest inna (polecenie Invoke)