Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bascom + LCD, ATmega8. Jak pisać w języku Bascom?

Przybysz1224 08 Feb 2007 21:25 12308 3
    Przybysz1224
    Level 16  
    Witam.

Na początek powiem, że czytałem już dużo o programowaniu w języku Bascom Basic ale wszędzie piszą w stylu "linia powinna składać się z następujących części: [[identyfikator:]] [[instrukcja.... itd, a ja nie miałem nigdy do czynienia z programowaniem wcześniej i nie wiem co należy wstawić pod powyższe.
    Mówiąc krótko chodzi mi o podłączenie wyświetlacza pod atmega8(chyba, że uważacie że inny będzie lepszy) bo jest tani i z tego co czytałem jest polecany dla początkujących. Wyświetlacz jakiego chciałbym użyć?? Sam nie wiem ale czytałem o JM12864A (ks108) ale nie mogę nigdzie znaleźć tego wyświetlacza i nie wiem ile kosztuje a wolałbym jakiś tani wyświetlacz.
    Ale do rzeczy chodzi mi o napisanie programu do tego tak aby wyświetlić zegarek 2 temperaturę ...itd.

Napiszę od razu żeby nie było nieporozumień, że nie chodzi mi o to aby mi napisać program tylko o to aby pokazać mi jak pisać w języku bascom, tak abym mógł sam rozbudowywać dalej ten układ.

Oczywiście będę wdzięczny ta grze za pliki pomocy w których jest to dokładnie opisane.

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    cyberdar
    Level 31  
    Witam

Jeśli wejdziesz na forum mikrokontrolery znajdziesz tam całe mnóstwo materiałów dotyczących sposobu pisania programów, obsługi m.in. wyświetlaczy LCD, zegarków i całej masy innych rzeczy. W każdym razie napewno są poruszone pytania, które postawiłeś tutaj a więc przepisywanie ich nie ma najmniejszego sensu.

--
    pozdrawiam

PS
    Skoro nie miałeś do tej pory do czynienia (praktycznego) z mikrokontroleram to proponuję na początek wybrać wyświetlacz LCD alfanumeryczny, który przede wszystkim jest stosunkowo tani (~30zł). Graficzny zostaw sobie na później, 5 razy później :)
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Programowanie ogólne
    redart
    Level 23  
    Tu masz link do helpa po polsku. Wszystko jest wyjaśnione i to z przykładami. Na przyszłość używaj 'szukaj'...

http://www.elektroda.net/download/pafiledb.php?action=file&id=923

Złączam program (niestety dla bascom 8051), ale to tylko kwestia zmiany numeracji pinów i paru innych linijek... to jest zegar z 2-punktowym termometrem i sygnalizacją spadku temperatury poniżej ustawionego progu, więc może cię natchnie.
    Pzdr.