Sprawdz czy chincz na układzie scalonym jest dobrze przylutowana i kable jakie podlaczasz. wiecej znajdziesz porad na forum wpisz w wysukiwarce model i znajdziesz info
Tranzystor NPN sprawdza się tak że "+" miernika czyli przewód czerwony
dołączasz do bazy tranzystora,następnie czarny"-"do dwóch pozostałych
nóżek na przemian czyli kolektora i emitera.Wskazania na multimetrze cyfrowym wachają się w granicach od 600 do 900 om,zależnie od typu tranzystora.
PNP sprawdza się podobnie,na bazę podajesz nie czerwony tylko czarny
przewód a reszta jak wyżej.Najlepiej sprawdzaj jak masz wylutowane.
✨ Problem dotyczy wzmacniacza Blaupunkt GTA 470, który włącza się poprawnie, lecz nie generuje dźwięku, co sugeruje brak sygnału na wyjściu. Zalecane jest sprawdzenie poprawności lutowania złącza chinch na układzie scalonym oraz poprawności podłączenia kabli. W przypadku, gdy wzmacniacz gra zniekształcenia przypominające "ciągnięcie kozy za ogon", wskazane jest sprawdzenie stanu tranzystorów. Test tranzystorów NPN polega na podłączeniu czerwonego przewodu miernika do bazy, a czarnego do kolektora i emitera na przemian, gdzie wskazania powinny wynosić od 600 do 900 omów. Dla tranzystorów PNP test wykonuje się analogicznie, lecz z czarnym przewodem na bazie. Najlepiej przeprowadzać pomiary na tranzystorach wylutowanych z układu. Diagnostyka opiera się na pomiarach multimetrem i kontroli połączeń lutowanych. Podsumowanie wygenerowane przez AI na podstawie treści dyskusji.