Witam mam pytanie do jakiegos dobrze obeznanego z teoria elektronika. A wiec ciekawi mnie jak dokladnie dziala ten uklad >> "http://www.elektroda.net/wizualne/schematyideowe/stroboskopdysk.jpg" Więc wiem ze diody prostuja mniej wiecej napiecie tak zeby na + i - lampy nyło w przyblizeniu stale napiecie o wartosci ok 200V. Wiem tez ze czestosc blyskania lampy zalezy od stalej czasowej ladowania kondensatora przez rezystor R4 i pot P1. Nie wiem natomiast jaka funkcje spelniaja dwa diaki i tyrystor. Czy ktos moglby wyjasnic jak to dziala tak w miare "od podstaw"? Nie moge tego rozkminic wiem jaka charakterystyke przejsciowa ma diak i tyrystor ale nadal sie motam. Z góry dzieki za odpowiedz