Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WGD934TX - cieknie

Tom.xx1 12 Lut 2007 17:10 5352 23
  • #1 12 Lut 2007 17:10
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z ww pralką. Zaczęło cieknąć dołem, okazało się, że na obudowie bębna (obok silnika) jest otwór o średnicy ok 3mm. Czy jest to otwór fabryczny? Czy może brakuje jakiejś części?
    Pozdrawiam.

0 23
  • #2 12 Lut 2007 18:54
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Lut 2007 19:33
    Tom.xx1
    Poziom 9  

ale ten otwor wyglada na technologiczny. Jak taka "regularna" dziura :)

0
  • #4 12 Lut 2007 19:35
    zayzayer
    Specjalista AGD

No i tak nagle powstał otwór 3mm? :D Tam chyba była śruba przykręcona do czegoś co trzyma grzałkę.

0
  • #5 12 Lut 2007 19:57
    irasdwa
    Poziom 10  

Witam, jeżeli poza przeciekiem, jest wszystko OK., to zlikwiduj przeciek i po sprawie!
    Pozdrawiam.

0
  • #7 12 Lut 2007 21:25
    Tom.xx1
    Poziom 9  

dzieki, ale tam nie ma zadnego gwintu :)

0
  • #8 13 Lut 2007 21:29
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Witam
    Jako, ze z niewiadomych przyczyn moj poprzedni temat zostal zamkniety (?) przedstawiam jeszcze raz moj problem:
    Z dna pralki wylewa sie woda. Okazuje sie ze jest tam otwor o srednicy ok 3mm. Poradzono mi zebym wkrecil tam srube, ale w otworze nie ma zadnego gwintu, wyglada jakby po drugiej stronie dziury :) brakowalo jakiejs czesci z gwintem.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #9 13 Lut 2007 21:39
    postrzepiony
    Specjalista AGD

Witam, nie znam tego typu pralki, ale czy nie jest to przypadkiem dziura po wyrwanym uchwycie grzałki ? W pralkach do dna zbiornika z reguły przymocowany jest taki uchwyt, który ma za zadanie przytrzymanie grzałki blisko dna tak aby obracający sie bęben o nią nie obcierał. Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Lut 2007 23:45
    eeban
    Specjalista AGD

Tom.xx1 napisał:
    Witam
    Jako, ze z niewiadomych przyczyn moj poprzedni temat zostal zamkniety (?) przedstawiam jeszcze raz moj problem:
    Z dna pralki wylewa sie woda. Okazuje sie ze jest tam otwor o srednicy ok 3mm. Poradzono mi zebym wkrecil tam srube, ale w otworze nie ma zadnego gwintu, wyglada jakby po drugiej stronie dziury :) brakowalo jakiejs czesci z gwintem.

Z gory dzieki za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam

miałeś na rysunku ta cześć!!! wkrec tam śrubkez większym gwintem lub demontuj zespół piorący

0
  • Pomocny post
    #11 14 Lut 2007 02:06
    Parol
    Poziom 17  

Odkręciła się śrubka mocująca obejmę grzałki.Trzeba zdjąć gumę zbiornik-pompa ze zbiornika.Nastepnie włożyć śrubę a z drugiej strony nakrętkę.Śruba powinna być z podkładką fibrową.Albo uszczelnic to na silikon.

0
  • #12 14 Lut 2007 08:23
    Tom.xx1
    Poziom 9  

I jeszcze jedna rzecz po awarii w rurze odpływowej znalazłem element do złudzenia przypominający ten z nr 69 z rysunku,na początku myślałem że to jakiś guzik...Ale guzik z gwintem,czy to ten element nie powinien być zamiast nakrętki?

0
  • #13 14 Lut 2007 19:42
    ANDYW6
    Poziom 24  

Nic w przyrodzie nie ginie.Znalazłeś brakujący element.Rób jak poradził kol. Parol.

0
  • #14 14 Lut 2007 20:28
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Jak zdjac gume zbiornik-pompa? :|

0
  • Pomocny post
    #15 14 Lut 2007 20:45
    andrzej-jur
    Poziom 16  

Witam
    Połóż pralkę na plecy i od spodu znajdziesz wąż karbowany łączący zbiornik z pompą.Wąż przy zbiorniku zamocowany jest opaską śrubową-odkręć ją i swobodnie zdejmiesz wąż.Montaż w odwrotnej kolejności.
    Gdybyś sobie nie poradził od omawianej strony,to możesz również wyjąć grzałkę i też napewno sobie z tym problemem poradzisz!

pozdrawiam
    Andrzej

0
  • #16 15 Lut 2007 22:33
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Zrobiłem tak jak napisałeś,ale nie wiem czy zadziałało bo się żonie prać nie chce.Pozdrawiam

0
  • #17 24 Lut 2007 11:28
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Witam ponownie.Jak pisałem już postąpiłem wg. radale prawdopodobnie w pralce między bębnem a obudową pozostał jeszcze jakiś element uchwytu grzałki,jak go wyjąć czy trzeba demontować obudowę a jak trzeba to jak to zrobić.Pozdrawiam.

0
  • #18 24 Lut 2007 22:19
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Czemu nikt nie odpisuje?

0
  • #19 25 Lut 2007 00:43
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 25 Lut 2007 19:29
    andrzej-jur
    Poziom 16  

witam
    Teraz może masz brak uchwytu grzałki i grzałka podczas obrotów bębna ma tendencje do podnoszenia ku górze ocierając o bęben.Należałoby powtórzyć tą samą czynność w/w posie i zlokalizowć uchwyt wyjąć,a następnie zamontować w miejscu gdzie przykręcona jest śruba z nakrętką.Odkręcić nakrętkę włożyć na śrubę uchwyt grzałki i przykręcić.
    Opisuję uchwyt grzałki,a może z pod grzałki wystaje kawałek fiszbiny[usztywniający pręt z damskiego gorsetu].
    Pozdrawiam Andrzej

1
  • #21 25 Lut 2007 20:41
    Tom.xx1
    Poziom 9  

Grzałkę przykręciłem i ona napewno nie ociera o bęben.Jest coś po prostu między bębnem a zbiornikiem i poprzez otwór łączący zbiornik z pompą nie mogę tego zlokalizować,coś tam musi być bo zbiornik jest w paru miejscach mocno pogięty.Pozdrowionka Tomek

0
  • #22 25 Lut 2007 22:32
    andrzej-jur
    Poziom 16  

witam
    Dobra latarka i od strony bębna zlokalizuj gdzie jest ten przedmiot umiejscowiony.Jeżeli możesz przesuń go w stronę otworu,użyj do tego kawałek drutu lub dłuższego gwoździa.
    Powodzenia Andrzej

0
  • #23 26 Lut 2007 10:04
    Pedro2003
    Poziom 17  

Odkręć grzałkę wyciąg ją i masz dostęp do wnętrza pralki możesz sobie poświecić i powyciągać co nieco co pozostało po praniach.
    Powodzenia

0
  • #24 21 Lis 2008 19:18
    artur s
    Poziom 23  

Pozwolę sobie w tym temacie,bo chodzi o taką pralkę i temat bębna... mój problem to obluzowany bęben -ten wewnątrz w jednym położeniu ma luz i jak wiruje z praniem to powstaje "bicie" .Jak można w warunkach domowych ściągnąć ten bęben z łożyska i czy potem jest szansa to zamontować?Ile może taki bęben kosztować?

dobra,dałem radę i szok-popękane ramiona tego trzyramiennego mocowania ;( pewnie trzeba nowe,bo spawanie alu chyba nic nie da-jak to wyważyć?! Szukam nowego.

0
  Szukaj w 5mln produktów