Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka indesit ws84tx - głośna praca przy wirowaniu

06 Dec 2009 09:10 7070 7
 • Level 9  
  Witam
  Problem dotyczy głośnej pracy pralki indesit ws84tx, ale tylko przy wirowaniu. Dzwięk jakby tarcie metal o metal. Przeglądając forum doszedłem do wniosku że to chyba łożyska. Mam jednak małe wątpliwości i liczę, że pomożecie mi je wyjaśnić. Mianowicie miesiąc temu wymieniałem szczotki silnika. Nie użyłem oryginalnych tylko dopasowałem na wymiar inne. Oryginalne szczotki były dwuwarstwowe. Gdzieś na forum wyczytałem, że za głośną pracę mogą być odpowiedzialne właśnie szczotki, ich dopasowanie z komutatorem. Co o tym sądzicie. Przyznaję że wymiana łożysk trochę mnie przeraża. A z drugiej strony tak nagle w krótkim okresie czasu konieczność wymiany szczotek i łożysk to trochę dziwny zbieg okoliczności. Może jednak coś jest nie tak z tymi szczotkami.
 • Level 10  
  tez właśnie walczyłem walczę ze swoją pralką, więc podsyłam sugestie - może te dźwięki pochodzą z pompy odprowadzającej - czy dźwiek ten słychać podczas odpompowywania wody?
 • Level 18  
  Czy to stało się po wymianie szczotek, czy narastało w miarę użytkowania pralki (z wirowania na wirowanie coraz głośniej, jeśli tak to łożyska).
 • Level 38  
  Zdejm pasek i energicznie pokręć bębnem, zobacz czy ma luzy.
  Powinieneś poznać co jest uszkodzone.
  Szczotki raczej dobre bo inaczej hałasowałyby od razu po zamontowaniu.
  Powodzenia
 • Level 18  
  Może też rumotać pompa.
 • Level 9  
  Dzięki za szybkie podpowiedzi. Pompa to nie jest bo hałas pojawia się tylko w momencie gdy pralka wchodzi na wysokie obroty ( wirowania w trakcie płukania i wirowanie końcowe). Hałas pojawił się jakieś dwa tygodnie po wymianie szczotek. Nowych szczotek nie przeszlifowałem pod kątem.
 • Level 9  
  Witam

  Wszystko wskazuje, że to jednak łożyska. Podejmę próbę ich wymiany. W związku z tym mam pytanie. Nie mogę tego zrobić w malym mieszkaniu więc chciałbym w miarę możliwości wymontować i zabrać do warsztatu no i tu jest pytanie całą obudowę bębna i bęben czy też mogę wyjąć tylko część? Co w pierwszej kolejności - koło pasowe, krzyżak, bęben?