Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EpsonStylus C66 - czym wyczyścić zaschniętą głowicę?

12 Lut 2007 20:19 2231 3
  • Poziom 10  
    Witam. Czym najlepiej wyczyścić zaschniętą głowicę? Tusze nie są na bazie wody.

• Poziom 26  
    najlepiej wrzucić ją do gorącej wody i się rozpuści-bynajmniej ja taką metodę stosuje i pomaga.Po kąpieli obowiązkowe suszenie
  • Poziom 10  
    "Głowice epsonoskie odmacza się specjalnym płynem serwisowym odwracającym proces polimeryzacji - oznaczony jest on jako A29.
    Płyn ten wprowadza się na poduszki parkujące pod głowicą oraz strzykawkądo głowicy poprzez jej wlot (plastikowa "igła" od góry co przebija nowy atrament)." robusta
    Czy jest coś, co odpowiada A29?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    Mocno gorącej wody nie używam ale w miarę ciepłą wodą i octem 10 procentowym. Mam z serii C82 i 9500, mają podobne głowice i też zapchały mi się mocno, więc porozbierałem je, wymontowałem głowice i dokładnie przepchałem tzn. przepłukałem wodą, potem octem. Wstawiłem wymontowaną głowicę do podstawki z wodą ciepłą na kilkanaście minut, żeby trochę tusz puścił. Nałożyłem cienki wężyk na strzykawkę lekarską o pojemności 20 cm³ i przepchałem głowicę przez górne wloty tuszu. Woda nie chciała przechodzić, ponieważ głowica była mocno zapchana, ale po kilku próbach głowica równo rzygała dyszami przepchanymi, jak nowa. Zamontowałem głowicę i wmontowałem do drukarki. Należy zwrócić uwagę na delikatne elementy i wszystko należy robić bardzo precyzyjnie, bezwzględnie czysto i dokładnie i wtedy będziemy zadowoleni do następnego zapchania głowicy. Takie są prawa wspólczesnej techniki. wiecznie nic nie chodzi. Można nie rozbierać drukarki i jak wyżej Kolega podał podłożyć pod wózek nasączony octem np. miękki papier i poczekać, albo stosowałem w/w strzykawkę z octem i przepychałem - to szybszy sposób, ale słabo zdawał egzamin, bo zalewało drukarkę tuszem i trudno to domyć. Rodzaj oczyszczenia głowicy pozostawiam do wyboru.
    Jeśli głowica jest bardzo mocno zapchana to raczej lepiej rozebrać. Zaznaczam, że jest to trochę trudne - jeśli ktoś tego nigdy nie robił, ale kiedyś trzeba zacząć, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.
    Pozdrawiam