Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus C66 zaschnięta głowica

makiki 12 Lut 2007 21:23 5724 3
  • #1 12 Lut 2007 21:23
    makiki
    Poziom 9  

Witam. Czym można wyczyścić głowicę? Mechanicznie. Czyszczenie z drukarki nie daje efektu. Tusz włożony oryginalny, nowy. Zaschnięta głowica jedna. Pozostałe trzy sprawne.

0 3
  • #2 12 Lut 2007 22:12
    konmaj
    Spec od drukarek

Rozumiem, że zaschnięty jest jeden z kolorów? Jeżeli czyszczenie programowe nic nie daje, musisz kupić odpowiedni płyn do udrażniania do drukarek firmy Epson (dostępny np. na Allegro). Wtedy wyjmujesz tusze, wyłączasz drukarkę (wyjmując kabel zasilający) i przy pomocy strzykawki z gumową rurką wprowadzasz (ostrożnie, nie na siłę) trochę płynu (powiedzmy 0,5 ml) w niedrożny kanalik. Można wtedy podłożyć pod głowicę kawałek szmatki by niepotrzebnie nie brudzić wnętrza drukarki. Następnie ją włączasz, wkładasz tusze i wyłączasz (tym razem przyciskiem). Dobrze byłoby zostawić drukarkę na jakieś parę godzin (żeby tusz się prawidłowo ułożył w ruszanych pojemnikach). Po tym czasie włączasz drukarkę i po 1-2 programowych czyszczeniach głowic powinno być dobrze. Ja aktualnie walczę z bardzo podobną C64 - była kompletnie zaschnięta ("leżak serwisowy"), 3 kolory już udrożniłem, został tylko 1 "uparciuch" :D

0
  • #3 12 Lut 2007 22:40
    pjprezes
    Poziom 19  

Izopropanol + wanienka ultradźwiękowa. Jeśli to nie pomoże to głowicę do kosza. Jeśli nie masz takich akcesoriów to kombinuj jak pisze kolega powyżej, ale szczerze mówiąc to nie wróżę żadnych rewelacji przy mocno zaschniętej głowicy i jeśli wcześniej tego nie robiłeś.

0
  • #4 13 Lut 2007 06:53
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0