Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3310 i grzejący się ccont

lolus54 13 Feb 2007 23:20 938 5
    lolus54
    Level 21  
    Witam mam nokie 3310 po przelutowaniu Pa oraz diplexera ponieważ telefon miał słaby zasięg znikło wszystko z wyświetlacza pomierzyłem wartości napięć na pinach gdzie są podłączone styki wyświetlacza i wszystko ok, później zabrałem się za wymianę kondensatorów C410 i 412 ponieważ napięcie na nich było 0V a przejście pomiędzy drugim pinem było.Gdy je wymieniłem chciałem włączyć telefon i tu jest problem po wciśnięciu włącznika telefon się nie włącza tylko grzeje się ccont, a i dodam jeszcze że telefon nie daje znaku życia po podłączeniu ładowarki.Co z tym zrobić od czego zacząć nprawę?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    rafalgsm
    Level 15  
    Wyjmij pa i diplexer.Uruchom tel.
    lolus54
    Level 21  
    Mam wyjete i się grzeje
    Micki_2004
    Level 20  
    Szukaj zwarcia tam gdzie lutowałeś. Podłącz płytę pod zasilacz i zobacz ile prądu bierze przy próbie włączenia.
    lolus54
    Level 21  
    telefon przy włączaniu pobiera mi 114 mA.Zwarcia nigdzie nie znalazłem na telefonie- proszę o inne sugestie co robić.

Dodano po 36 [minuty]:

Już jest ok pomogło podlanie górnej części topnikiem i wygrzanie, wszystkim dziękuje za zainteresowanie i temat uważam za zamknięty
    Micki_2004
    Level 20  
    Czyli było zwarcie, po grzaniu gdzieś cyna wróciła na swoje miejsce.