Witam!
Zdaje sobie sprawe, ze na forum bylo juz conajmniej milion postow na ten temat, jednak nadal nie udalo mi sie rozwiazac mojego problemu. Uzywam zrobionego przez siebie STK200. Pierwotnie byl to programator do Atmega8, na pokladzie jest podstawka 28pin. Atmega programuje sie bez problemu (PonyProg 2.06f). Jest tez zlacze (wersja 10pin) do podlaczenia innych ukladow i za jego pomoca podlaczam czy to AT90S2313 czy ATtiny2313. PonyProg, jak i inne programy nie stwierdzja obecnosci wyzej wymienionych uC (Device missing or unknown device (-24)). Wykluczam zle podlaczenie ukladow pod odpowienie sygnaly, programator jest sprawny, bo Atmega sie programuje. Pracuje na Win2000. Kwarc przy ukladach 8MHz, pojemnosci 33pF. Uklady nieuzywane, takze wykluczam jakiekolwiek zablokowanie, itp. Probowalem juz zwiekszac delay`e w pliku konfiguracyjnym PonyProga - bez rezultatow. Probowalem roznych kabelkow, w koncu poprzestalem na kabelkach z tasmy od HDD, dlugosc <10cm. Co moze byc nie tak? Z gory dzieki za pomoc.
Zdaje sobie sprawe, ze na forum bylo juz conajmniej milion postow na ten temat, jednak nadal nie udalo mi sie rozwiazac mojego problemu. Uzywam zrobionego przez siebie STK200. Pierwotnie byl to programator do Atmega8, na pokladzie jest podstawka 28pin. Atmega programuje sie bez problemu (PonyProg 2.06f). Jest tez zlacze (wersja 10pin) do podlaczenia innych ukladow i za jego pomoca podlaczam czy to AT90S2313 czy ATtiny2313. PonyProg, jak i inne programy nie stwierdzja obecnosci wyzej wymienionych uC (Device missing or unknown device (-24)). Wykluczam zle podlaczenie ukladow pod odpowienie sygnaly, programator jest sprawny, bo Atmega sie programuje. Pracuje na Win2000. Kwarc przy ukladach 8MHz, pojemnosci 33pF. Uklady nieuzywane, takze wykluczam jakiekolwiek zablokowanie, itp. Probowalem juz zwiekszac delay`e w pliku konfiguracyjnym PonyProga - bez rezultatow. Probowalem roznych kabelkow, w koncu poprzestalem na kabelkach z tasmy od HDD, dlugosc <10cm. Co moze byc nie tak? Z gory dzieki za pomoc.