Witam. Muszę opracować na lekcję informatyki 2 algorytmy - dithering floyda-steinberga i rysowanie histogramów. Do napisania programów brakuje mi tylko sposobu na odczytanie z bitmapy odcienia każdego z pikseli po kolei.
W pierwszym przypadku będzie to bitmapa w 8 bitowej skali szarości. Chcę zapisać odcienie każdego z piksela do osobnej komórki w tablicy dwuwymiarowej jako int lub hex. I tak samo też zapisać.
W drugim przypadku będzie to obraz 256 kolorowy i tutaj tak samo chcę odczytać wartości odcieni, tyle że do trzech niezależnych tablic odpowiednio dla R,G i B.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
W pierwszym przypadku będzie to bitmapa w 8 bitowej skali szarości. Chcę zapisać odcienie każdego z piksela do osobnej komórki w tablicy dwuwymiarowej jako int lub hex. I tak samo też zapisać.
W drugim przypadku będzie to obraz 256 kolorowy i tutaj tak samo chcę odczytać wartości odcieni, tyle że do trzech niezależnych tablic odpowiednio dla R,G i B.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc