logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Polar PDT819 - nie działa po wymianie programatora i pompy, co robić?

lukaszmichal 19 Lut 2007 18:55 2567 9
REKLAMA
  • #1 3591519
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    Witam.
    Problem dotyczy faktu, że pralka w ogóle nie rusza.
    Po wymianie programatora i pompy załącza się tylko pompa i blokada ,czasem obróci silnik i koniec. Programator nowy, pompa również. Może ktoś miał taki problem?

    Moderowany przez skryn:

    Post edytowałem do "czytelnej" formy.

  • REKLAMA
  • #2 3591758
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 3592094
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    spalony pod wpływem usszkodzenia pompy ktora została zalana przez zasobnik proszku
  • #4 3592883
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 3592957
    mirofalcon
    Poziom 25  
    Posty: 577
    Pomógł: 72
    Ocena: 360
    sprawdz wiazke czy nie pozalewało wtyków, i przemirz czy nie ma przerwy może gdzies nie kontaktuje
  • REKLAMA
  • #6 3593290
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    tak, wszystko jest prawidłowo podłączone, ponieważ programator i wiązka jest kodowany nie można sie pomylić.Dodatkowy objaw to ruch silnika w jedna stronę przeskok programatora o kilka stopni, chwilowe załączenie cewki elektrozaworu i znów stop. Wiązka pompy zmieniona, przemierzyłem przejścia wszędzie są.Blokada blokuje,wymieniłem hydrostat, bez efektu.Jeszcze jeden objaw to od razu załączająca sie pompa, nawet przed zadziałaniem blokady na każdym skoku programatora za wyjątkiem pozycji STOP.Grzałka nie ma upływności i posiada prawidłową rezystancję.Odłączyłem przewód zerujący bez efektu. NTC rowniez ok. Trochę zaczyna brakować mi koncepcji, chyba ze wiązka podczas pomiaru jest ok a podłączona gdzieś ma przerwę ale jak to wyczuć? Najdziwniejszym objawem jest właśnie załączająca sie pompa od razu po wciśnięciu przycisku załączającego pralkę.Co najmniej dziwne.W tych sprzętach najpierw blokuje blokada potem startować ma programator.Las ,las :)
  • REKLAMA
  • #7 3593436
    Comach
    Poziom 13  
    Posty: 41
    Pomógł: 4
    Ocena: 21
    A gdzie kupiłeś programator może ci on czysty bez oprogramowania. Lub było zwarcie na wtyku pompy i załatwiłes programator.
  • #8 3593526
    adinio44
    Poziom 17  
    Posty: 188
    Pomógł: 19
    Ocena: 24
    Umnie taki problem nastapił i wiem że silnik padł nie żadne programatory bo miałem dodatkowe 2 programatory podłaczyłem wszystkie i silnik tylko zakrecił się troche jak programatorem kreciłem a sam przy odpaleniu nawet nie drgnał pompa chodzila a czemu wiem ,że silnik bo zwracie sie zrobiło na przewodach od silnika i zapaliły się wiec podmuchem nie lunieciem wody ugasiłem ogień na stopionych kablach i nowe kable załozyłem i niestety już po probach nowej pompy termostatów programatorów nic nie przyniosło efektu wiec na 100 silnik
  • #9 3595821
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    to nie silnik sprawdziłem oporności i podłączyłem na krótko, działa idealnie
    dziwne rzeczy zabieram się za wiązkę ale jestem otwarty na Wasze propozycje
  • #10 3641507
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    maszyna zadziałała ,okazało sie ze programator jest uszkodzony nowy a juz do kosza
    takie czasy roboty tez sie mylą:)
    pozdrawiam

Podsumowanie tematu

LABEL_AI_GENERATED
Pralka Polar PDT819 nie uruchamia się prawidłowo po wymianie programatora i pompy. Po wymianie załącza się tylko pompa i blokada, silnik czasem wykonuje pojedynczy obrót i zatrzymuje się. Programator był wymieniony z powodu uszkodzenia spowodowanego zalaniem przez zasobnik proszku. Sprawdzono poprawność podłączeń, stan wiązek, hydrostat, grzałkę, NTC oraz silnik, który działa poprawnie przy bezpośrednim podłączeniu. Pompa uruchamia się natychmiast po włączeniu pralki, co jest nietypowe, ponieważ najpierw powinna zadziałać blokada, a następnie programator. Ostatecznie okazało się, że nowy programator był uszkodzony i wymagał wymiany na inny sprawny egzemplarz, co rozwiązało problem.
Podsumowanie AI na podstawie dyskusji. Może zawierać błędy.
REKLAMA