Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żarówki elektrooszczędne firmy-światło-proszę o poradę

jonbob 19 Lut 2007 20:06 1326 5
  • #1 19 Lut 2007 20:06
    jonbob
    Poziom 19  

mam zamiar wymienić w domu wszystkie żarówki na elektrooszczędne firmy światło, które są sprzedawane w sklepach nomi. ponieważ są w miare tanie. np w castoramie takie same żarowki tylko że firmy philips kosztują prawie 50zł.
    mam pytanie co do tych żarówek.
    pisze na nich że mają 20w a świecą jak 100w, czy to prawda? czy nie jest to tzw chwyt marketingowy.czy takie żarówki szybko się przepalają? proszę o pomoc.

0 5
  • #2 19 Lut 2007 20:29
    Rysiek49
    Poziom 24  

Prawda 20Wpobiera z sieci a świeci mocą około 100W /jak żarówka !100W/ słabą stroną jest jakośc /zależy od firmy/ , nie lubią częstych załączeń i wyłączeń .W efekcie są oszczędności , jak zastosuje się w całym domu.

0
  • #3 20 Lut 2007 21:19
    bogdan-pe
    Poziom 21  

Możesz śmiało stosować. Ja takie, krzakowej firmy (po 5zł) mam w domu od co najmniej dziesięciu lat i na siedem sztuk spaliła się tylko jednai, i to w dodatku z mojej winy. Ukręciłem ją w cokole.

0
  • #4 21 Lut 2007 11:59
    mobor
    Poziom 22  

a ja kupiłem natomiast badziewie w IKEI - siadła po 3 latach. Teraz kupiłem OSRAM po 2 dychy/szt w media

0
  • #5 21 Lut 2007 16:57
    puszak
    Poziom 28  

a ja kiedys kupilem na rynku u jakiegos dziada zachodze na chate, wlaczam a tu swiatlo jakiesz szare takie normalnie to sie nie chcialo przy tym nic robic
    mam teraz philipsa to swieci ladnie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo