Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komunikacja tunera sat z laptopem

ballack 20 Lut 2007 13:55 2128 8
  • #1 20 Lut 2007 13:55
    ballack
    Poziom 18  

mam problem-potrzebuje połączyć laptopa z tunerem sat,żeby wgrać nowy soft a w laptopie nie ma gniazda rs tylko usb.jaki kabel?

0 8
  • #2 20 Lut 2007 15:28
    lukzak2298
    Poziom 18  

podłącz do PC ;)

a tak poważnie to... znajdź przejściówkę z rs'a na usb, zależy jeszcze czym chcesz wgrać ten soft, jakim programem, co ten program obsługuje

0
  • #3 20 Lut 2007 15:59
    ballack
    Poziom 18  

Dokładnie to potrzebuje wgrać nowego loadera,liste kanałów itp.Podobno ta przejściówka się nie komunikuje z tunerem sat.Muszę chyba spróbować żeby się przekonać.

0
  • #4 21 Lut 2007 00:18
    lukzak2298
    Poziom 18  

u mnie w firmie masowo wykorzystuje się przejściówki z usb na com (usb w kompie a na comie sterowniki przemysłowe) też miało nie działać...

0
  • #5 24 Lut 2007 22:10
    slaw39
    Poziom 11  

ballack napisał:
    mam problem-potrzebuje połączyć laptopa z tunerem sat,żeby wgrać nowy soft a w laptopie nie ma gniazda rs tylko usb.jaki kabel?

U mnie nie chodziło.Niewiem czy są różne przejściówki, ale ta co ja miałem nie widziała tunera.Na szczęście nie był to mój laptop i jak przyszło mi kupić to był to 1 warunek, bo co to za komp bez rs-a i stacji dyskietek? Napewno nie do flasha.

0
  • #6 24 Lut 2007 23:01
    ballack
    Poziom 18  

no właśnie i tu jest cały problem,może doczekam się w końcu jakiegoś rozwiązania.dlaczego laptopy nie mają rsa?pozdrawiam i dzięki za post.

0
  • #7 25 Lut 2007 11:54
    slaw39
    Poziom 11  

ballack napisał:
    no właśnie i tu jest cały problem,może doczekam się w końcu jakiegoś rozwiązania.dlaczego laptopy nie mają rsa?pozdrawiam i dzięki za post.

Nie maja by tacy "amatorzy" ;) jak ty nic nie kombinowali.Wiele programików "amatorskich" jest napisane tylko na rs. Nie tylko laptopy nie maja rs-a widziałem też i "duże pudła" bez nich. Cholera napewno za jakiś czas będą dostępne tylko dla serwisów ;) Ktoś wyszedł z prostej łopatolologi, nie ma to nie kombinujesz. Ale wiara w polaka dodaje otuchy:)

0
  • #8 25 Lut 2007 16:32
    michcio
    Specjalista elektryk

Po prostu rs stał się przestarzałym standardem. Mała szybkość itd. Od dawna nie widziałem sprzętu podpinanego przez rs-232. Chyba jedynym był modem, choć:

1. Modem wychodzi z użycia, prawie wszędzie jakiś szerokopasmowy internet.
    2. Popularniejszy (i tańszy) jest chyba modem wewnętrzny.

Wszystkie urządzenia używają teraz USB, nawet ciężko kupić jest drukarkę na LPT. A w laptopach rezygnacja z rs pozwala np. na wsadzenie na to miejsce 3 portów USB...

0
  • #9 25 Lut 2007 18:04
    slaw39
    Poziom 11  

michcio napisał:
    Po prostu rs stał się przestarzałym standardem. Mała szybkość itd. Od dawna nie widziałem sprzętu podpinanego przez rs-232. Chyba jedynym był modem, choć:

1. Modem wychodzi z użycia, prawie wszędzie jakiś szerokopasmowy internet.
    2. Popularniejszy (i tańszy) jest chyba modem wewnętrzny.

Wszystkie urządzenia używają teraz USB, nawet ciężko kupić jest drukarkę na LPT. A w laptopach rezygnacja z rs pozwala np. na wsadzenie na to miejsce 3 portów USB...

Oj michcio jaki Ty nie kumaty :idea: Jak bedziesz ambitny tak dalej to się dowiesz że prędkość nie zawsze jest wskazana, a nawet stosuje się spowalniacze do niektórych aplikacji. Czytaj uważniej o czym się pisze.

0