mam problem-potrzebuje połączyć laptopa z tunerem sat,żeby wgrać nowy soft a w laptopie nie ma gniazda rs tylko usb.jaki kabel?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamballack napisał:mam problem-potrzebuje połączyć laptopa z tunerem sat,żeby wgrać nowy soft a w laptopie nie ma gniazda rs tylko usb.jaki kabel?
ballack napisał:no właśnie i tu jest cały problem,może doczekam się w końcu jakiegoś rozwiązania.dlaczego laptopy nie mają rsa?pozdrawiam i dzięki za post.
michcio napisał:Po prostu rs stał się przestarzałym standardem. Mała szybkość itd. Od dawna nie widziałem sprzętu podpinanego przez rs-232. Chyba jedynym był modem, choć:
1. Modem wychodzi z użycia, prawie wszędzie jakiś szerokopasmowy internet.
2. Popularniejszy (i tańszy) jest chyba modem wewnętrzny.
Wszystkie urządzenia używają teraz USB, nawet ciężko kupić jest drukarkę na LPT. A w laptopach rezygnacja z rs pozwala np. na wsadzenie na to miejsce 3 portów USB...