Witam.
Jestem w trakcie tworzenia programu na szkolne targi Expo. Sterownik LOGO! 230 będzie połączony z czterema kolorowymi żarówkami, modułem GSM (zewnętrznym nie siemensa), i dwoma podwójnymi włącznikami oświetleniowymi (takimi jak każdy z nas ma w domu:) ).
Moje założenie jest takie. wejścia od I1 do I4 będą połączone z włącznikami, natomiast wejście I5 ze stycznikiem modułu GSM, do wyjść Q1-Q4 będą podłączone kolorowe żarówki halogenowe. Po zmianie stanu na wejściu I1 do I4 (nie zależnie czy jest to zmiana z 1 na 0 czy z 0 na 1) ma nastąpić uruchomienie powiedzmy animacji
(żarówki będą migać w jakiś określony sposób)po kolejnej zmianie stanu zatrzymanie animacji to, gdy zostanie podany sygnał wyskoki na I5 nastąpi załączenie wszystkich żarówek. Te już jest rozwiązane.
Program to w skrócie 5 segmentów sprzężonych z 5 wejściami. Segmenty od 1 do 4 to generator połączony w zależności od potrzeb z 4 lub 2 licznikami, a segment piąty blokuje wszystkie liczniki i podaje sygnał wysoki na wyjścia.s
Problem polega na rozwiązaniu przełączania pomiędzy segmentami (każdy to inna animacja). Docelowo ma to wyglądać tak. Jeśli powiedzmy jest uruchomiony segment pierwszy i ktoś przyciśnie włącznik połączony z I2 czyli segmentem drugim, segment pierwszy zostanie wyłączony nie zależnie do tego jaki sygnał jest na wejściu pierwszym (układ ma reagować na zmiane stanu a sygnału na wejściu) a włączony zostanie segment drugi. Jeśli znów nastąpi zmiana sygnału na którym w wejść 1-4 nastąpi wyłączenie działającej animacji i załączanie kolejnej.
Program tworze w Logo comforcie 5 w załączniku to czego już dokonałem. Mam nadzieje że mój opis jest w miare czytelny. Czekam na wszelką pomoc. Zależy mi na czasie ponieważ Expo zaczyna się pierwszego a trzeba jeszcze połączyć tablice.
Jestem w trakcie tworzenia programu na szkolne targi Expo. Sterownik LOGO! 230 będzie połączony z czterema kolorowymi żarówkami, modułem GSM (zewnętrznym nie siemensa), i dwoma podwójnymi włącznikami oświetleniowymi (takimi jak każdy z nas ma w domu:) ).
Moje założenie jest takie. wejścia od I1 do I4 będą połączone z włącznikami, natomiast wejście I5 ze stycznikiem modułu GSM, do wyjść Q1-Q4 będą podłączone kolorowe żarówki halogenowe. Po zmianie stanu na wejściu I1 do I4 (nie zależnie czy jest to zmiana z 1 na 0 czy z 0 na 1) ma nastąpić uruchomienie powiedzmy animacji
Program to w skrócie 5 segmentów sprzężonych z 5 wejściami. Segmenty od 1 do 4 to generator połączony w zależności od potrzeb z 4 lub 2 licznikami, a segment piąty blokuje wszystkie liczniki i podaje sygnał wysoki na wyjścia.s
Problem polega na rozwiązaniu przełączania pomiędzy segmentami (każdy to inna animacja). Docelowo ma to wyglądać tak. Jeśli powiedzmy jest uruchomiony segment pierwszy i ktoś przyciśnie włącznik połączony z I2 czyli segmentem drugim, segment pierwszy zostanie wyłączony nie zależnie do tego jaki sygnał jest na wejściu pierwszym (układ ma reagować na zmiane stanu a sygnału na wejściu) a włączony zostanie segment drugi. Jeśli znów nastąpi zmiana sygnału na którym w wejść 1-4 nastąpi wyłączenie działającej animacji i załączanie kolejnej.
Program tworze w Logo comforcie 5 w załączniku to czego już dokonałem. Mam nadzieje że mój opis jest w miare czytelny. Czekam na wszelką pomoc. Zależy mi na czasie ponieważ Expo zaczyna się pierwszego a trzeba jeszcze połączyć tablice.