Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG Flatron F700 B.

23 Lut 2007 06:29 2168 7
  • Poziom 11  
    Panowie-mam taki problem:

Wczoraj bez żadnej przyczyny ekran mojego monitora zrobił się bardzo jasny i w żaden sposób nie można go przyciemnić.Podłączałem monitor do innych komputerów,żeby sprawdzić,czy to na pewno wina monitora i wyszło,że nawet bez podłączenia wtyczki sygnałowej,przy obrazie "brak sygnału" obraz na monitorze jest strasznie jasny,niemożliwy do przyciemnienia.

Czy mógłby mi ktoś poradzić,gdzie szukać przyczyny takiego działania i jak sobie z tym poradzić?

Dodam,że reszta funkcji działa normalnie,jest tylko problem z jasnością obrazu.

Pozdr.Maverick
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Po pierwsze jaki to monitor bo pod nazwą F700 B może się kryć kilka typów.
    Po drugie pewnie coś padło w gałęzi G1 dioda lub kondensator lub jest jakaś przerwa.
    Pasowało by zmierzyć to napięcie (na PK)
    Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Dodam tylko, że przyczyną może też być taki banał, jak zimne luty. I właśnie od tego proponowałbym zacząć naprawę.
    Poza tym użyj funkcji Szukaj - wpisz F700B i masz sporo wyników do przeglądnięcia (temat pojawiał się już na forum).

Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    W jednej z wersji tego monitora uszkodzony bywa 4,7µ/250V w poblizu raditora. Oczywiście kondensator ten jest powiązany z napieciem G1 i o ile dobrze pamietam ma + na masie.
  • Poziom 11  
    Witam.

Dzieki za zainteresowanie.
    Problem w tym,że wczoraj monitor dałem do naprawy i facet niebardzo wie,jak go naprawić-wczoraj siedział przy nim chyba z 6 godzin,pomierzył wszystko i stwierdził,że uszkodzony jest jakiś scalak z tyłu kineskopu i że musi go zamówić-koszt scalaka,to około 80 zł...obawiam się,że on nie bardzo wie,co robi.

W każdym razie kupiłem drugi monitor (używka na zapas-teraz z niego korzystam) - jest to Ftalron 775FT i ma dziwny objaw: w środku ekranu obraz jest w porządku a dookoła jest jakby lekko rozmazany - jak długo czytam,to aż oczy bolą....czy można to jakoś wyregulować?

A-ha ten drugi flatron to FB775-EA,Chassis No. CA-92
  • Poziom 11  
    Sorry,że tak jeden post pod drugim...

W drugim monitorze (ten z nieostrym obrazem dookoła ekranu) zauważyłem na obrazach kontrolnych,że w miejscach,gdzie obraz jest nieostry-kolory nie trafiają w swoje miejsce-tzn. np. w jednej linii kolor niebieski jest lekko pod linią a kolor czerwony jest trochę nad linia-efekt jest taki,że piksele nie są wyraźne i obraz staje się nieczytenly i nieostry.

Czy ktoś mógłby mi pomóc - jak ustawić wszystkie kolory,eby "trafiały" w swoje miejsce,bo juz brak mi pomysłów i nie wiem co dalej z tym fantem zrobić....

A-ha!
    Jeszcze jedno:

Kolory nie trafiają w linie poziome-czyli jak jest linia pozioma np.czarna,to trochę pod nią jest linia niebieska,a nad nią linia czerwona.W pionowych liniach obraz jest prawidłowy i się nie rozmywa.
    Proszę o radę: co z tym zrobić,żeby linie poziome się nie rozmywały.
    P.S.
    Jak wejść w tryb serwisowy tego monitora?
  • Poziom 16  
    Ten pierwszy: można poruszać potencjometrem na powielaczu,podaje napięcie na siatkę G1.Może stracił kontakt.Powinien obraz się zciamniać i rozjaśniać.Jak nie działa to znaczy że ma przerwę i wtedy trzeba wymienić trafopowielacz co jest nieopłacalne.
    Ten drugi: do ustawienia zbieżności służą pierścienie na kineskopie.Zobacz czy się któryś nie obrócił lub czy cały zespół cewek się nie przesunął.Na pierścieniach jest zaznaczone położenie lakierem.
  • Poziom 11  
    Oki.Dzisiaj popróbuję.

Te pierścienie,to 2 metalowe plaszki,2 brązowe pokryte plastikiem i jedna czarna pokryta plastikiem?

Pytam,bo jeszcze tego nigdy nie robiłem i tylko się domyślam.