logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LG Flatron F700P - Plamy i brak ostrości, problem z regulacją obrazu

miedzinski 12 Kwi 2007 15:19 3150 10
REKLAMA
  • #1 3780337
    miedzinski
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 6
    na monitorze brak ostrości, nie można wyregulowa trafem, dodatkowo przy wyłączaniu powstaje plama na środku. Ekran świeci cały ale obraz na ekranie tylko na 2/3, w narożnikach plamy.
  • REKLAMA
  • #2 3781408
    mickemaster
    Poziom 27  
    Posty: 1323
    Pomógł: 80
    Ocena: 166
    Masz serwisówkę? jak nie to ściągnij i sprawdź napięcia wyjściowe zasilacza.
  • REKLAMA
  • #4 3783011
    miedzinski
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 6
    Z elektrody schematu ściągnąc niestety nie można, jekie powinno byc +B w tym monitorze, a może ktos podesle mi schemat ?
  • #5 3783073
    Martronik
    Poziom 13  
    Posty: 22
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Proszę sprawdzić płytkę kineskopu.
    Trzeba ostrożnie zdjąć osłony, przyjrzeć się dokładnie
    na występowanie zimnych lutów, zwłaszcza w okolicy podstawki kineskopu.
  • REKLAMA
  • #6 3783584
    mickemaster
    Poziom 27  
    Posty: 1323
    Pomógł: 80
    Ocena: 166
    W necie jest schemat F700B. Może dużo się nie różnią?
  • #7 3783723
    miedzinski
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 6
    Po co takie odpowiedzi, popraw luty,sprawdż elki i tym podobnne.Chyba tylko po to aby nabic konto ?????
  • REKLAMA
  • #8 3784328
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6851
    w tych monitorach na chasis CA-140
    model: F17LE-0/ (F17JE-O >> chassis CA-127 )
    FB790G-UL >> ch. СА-114
    zawsze by problem z:
    - kinol (czyli zwarcie ..)
    - sprawdz LM1246 na PK
    * tor dyn.fokusa to pin.24 IC401 z wyj. na opór R415 ..dalej na emiter Q710
    lub iskrownik SG701

    plama moze byc zwiázana z problemem w G1..
    jest tam tranzustor Q771 (na kolektor -160V )...przez dzielnik R..na baze syg.z prockas H/UNLOCK oraz +H/UNLOCK(MUTE).
    w emiterze : na dzielnik R.. jest podawane +15V i syg. z tego dzielnika idzie na elektrode > G1 >siatka1

    p,s,
    uff....to na tyle przed weekendem
  • #9 3804442
    miedzinski
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 6
    Mój model to F17LE-0, , z n.24 LM 1246 na schemacie
    CA-127 i moim Monitorze połączenie idzie na R319 i dalej przez C345( na schemacie CA127 jest to C 307) , na schemacie CA-127 R415 jest przy procesorze, Q710 nie ma. Jednym słowem mój monitor to nie Ca-127. jakie powinno by +B bo u mnie jeste to 49V
    Jeżeli chodzi o G1 to na kineskopie mam 31 V, napięcie idzie z Q799 przez R 772 i R773
  • #10 3820057
    miedzinski
    Poziom 17  
    Posty: 339
    Pomógł: 6
    czy ktoś może mi powiedzie jakie powinno byc napięcie G na kineskopie ???
  • #11 4585945
    Roman Wosicki
    Poziom 25  
    Posty: 663
    Pomógł: 59
    Ocena: 19
    Chodzi Ci chyba o nap. G1. Ono może się zmieniać w zakresie od -100V do -30V w zależności od ustawionej jasności. Posprawdzaj elementy w okolicy Q771 i Q808, szczególnie C815.

Podsumowanie tematu

✨ Monitor LG Flatron F700P wykazuje problemy z brakiem ostrości obrazu oraz powstawaniem plam, szczególnie widocznych przy wyłączaniu, gdzie ekran świeci w całości, ale obraz zajmuje tylko około 2/3 powierzchni, a w narożnikach pojawiają się plamy. Zalecane jest sprawdzenie napięć wyjściowych zasilacza oraz obserwacja, czy regulacja ostrości wpływa na jasność obrazu i odwrotnie. Konieczne jest także dokładne zbadanie płytki kineskopu pod kątem zimnych lutów, zwłaszcza w okolicy podstawki kineskopu. Schematy monitorów F700B i F17LE-0 (chassis CA-140 i CA-127) mogą być pomocne, choć występują różnice w układzie elementów i oznaczeniach. W monitorach tych często występują problemy z kinolem (zwarciem) oraz układem LM1246 na płycie głównej. Tor dynamiki i fokusa jest sterowany przez pin 24 układu IC401, tranzystory Q710, Q771 oraz iskrownik SG701. Plamy mogą być związane z problemami na siatce G1 kineskopu, gdzie napięcie na elektrodzie G1 powinno mieścić się w zakresie od -100V do -30V, zależnie od jasności. Warto sprawdzić elementy wokół tranzystorów Q771 i Q808, szczególnie kondensator C815. W modelu F17LE-0 napięcie +B wynosi około 49V, a napięcie na G1 mierzone na kineskopie to około 31V, podawane przez tranzystor Q799 i rezystory R772, R773. Różnice w schematach i oznaczeniach elementów wskazują na konieczność dokładnej identyfikacji modelu i chassis przed dalszą diagnostyką.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA