Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cobra 5933

23 Lut 2007 16:43 2244 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    miałem w Saxo z 97r. zamontowany w serwisie alarm Cobra 5933 (syrenka i centralka w jednym), alarm się zepsuł i chciałem teraz zamontować nowy wykorzystując instalację starego. Nie umiem jednak znaleźć przewodu, który daje +12V po włączeniu zapłonu a podejrzewam, że ten stary też takiego przewodu potrzebował.
    I jeszcze jedna sprawa z która mam problem: czy czujniki ruchu od starego alarmu mogą działać z nowym czy są bezużyteczne bo centralka od nich była scalona z centralką alarmu?!
    Proszę o pomoc.
  • OptexOptex
  • Poziom 28  
    Na Twoim miejscu nie bazowałbym na tej wiązce. Przy montażu centrali i syreny oddzielnie (u Ciebie był alarm Compact po maską) inaczej rozprowadza się przewody. Polecam zdemontowanie tego co było i montaż od początku. Te głowice ultradźwiękowe nie przydadzą się. Z reguły czujniki ultra sprzedawane są w kompletach (centralka, nadajnik, odbiornik). Twój citroen to proste do roboty auto.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    To chyba rzeczywiście wezmę pociągnę nowe wiązki. A skąd najlepiej pociągnąć ten przewód +12V po włączeniu zapłonu bo z resztą powinienem sobie poradzić.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Czerwony i szary :)
    Dzięki