Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo i fabryczny immobilaizer

27 Kwi 2006 20:41 4548 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam maly problem i chcialbym od Was zasiegnac informacji. Otoz mam samochod Saxo Diesel i jest w nim fabryczny immobilaizer w postaci klawiatury w ktora wpisuje kod podczas uruchamiania. Oprocz tego jest podlaczony dodatkowy alarm Cobra z centralka w syrence w komorze silnika. Chodzi mi o to ze jak sa te oba alarmy ze soba polaczone. moze ktos ma podobnie, poniewaz chcem "wyciac" stary alarm i zamontowac inny, czy moge po prostu stary wyciac i wpiac sie odpowiedniao z nowym czy potrzeba wiecej zabawy. Bardzo prosze o jakies wskazowki bo pilnie zalezy mi bo samochod mam teraz bez alarmu i mam zamiar w najblizszy weekend zamontowac inny. Z gory dzieki
  • Poziom 25  
    Ale moment. Nie tak wszystko na raz. Jakie dwa alarmy? Pisales o immo i alarmie. O to Ci chodzi? A skad wiesz, ze sa polaczane? Czy jak immo jest zalaczony to jak otwierasz auto alarmem to da sie go odpalic czy jeszcze musisz wpisac ten kod?
  • Poziom 11  
    Moze fakt za duzo na raz :) Jest alarm Cobra i fabryczny immo z kodem, i jak uzbroje alarm i "wlamie" sie do samochodu to klawiatura jest zablokowana i nie moge wpisac kodu, dopiero jak rozbroje laalrm w stan rozbrojenia dopiero klawiatura jest odblokowana i moge wpisac kod.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wiec tak: w alarmie jest funkcja odciecia zaplonu. Nie pamietam teraz jak jest w tym modelu, ale sa wda sposoby: albo jest wbudowany przekaznik i wychodza dwa przewody, albo wychodzi jeden przewod sterujacy do przekaznika, ale to w sumie obojetne. W obu przypadkach trzeba jakis przewod rozciac (w zaleznosci jaki obwod ma byc odciety, w tym przypadku klawiatura) i podlacza sie to do pzekaznika. Musisz tylko znalesc schemat alarmu i pojsc wzdloz przewodu.

W razie problemow pisz.

P.S. Jak dojdziesz co i jak to moge prosic o jakich schemacik, ktore przewody byly rozciete czy cos takiego (chodzi mi o to jak jest zamontowane to odciecie z alarmu). Tak na przyszlosc sie pytam, moze mi sie kiedys przyda.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam,
    jutro bede sie tym bawil, wiec jutro bede wiedzial, mam nadzieje ze sie uporam z nim :) najgorsze ze nie mam schematu do niego i bede musial leciec po przewodach, ale trudno, powieniem dac rade. Jak tylko bede znal to dam znac.
  • Poziom 11  
    Dzieki za linka, schemat do alarmu juz wczesniej sciagnalem, ale chodzilo mi o schemat do samochodu, ale jakos dam rade, dzieki za pomoc