Witam. Kupilem ostatnio dysk Seagate 250GB 16MB cache SATAII. Czy jest mozliwe ze dysk jest obslugiwany jako ata i dziala z predkoscia jak ata a nie sata? Po uruchomieniu komputera i sprawdzeniu podlączonych urządzeń wyswietla sie ekran gdzie podane są pozostale kontrolery istniejące w komputerze takie jak usb i w tym miejscu widnieje cos takiego jak Ide 3 Master: LBA ata 100 250 GB (cos takiego nie pamietam dokladnie). Ide3 Master to ustawiony w biosie kontroler sata. W programie SiSoftware Sandra w polu typ urządzenia widnieje również ata. Czy mozliwe jest aby dysk zamiast sata300 tak jak to mialo byc pracuje jako ata100?Slyszalem tez ze niekiedy dyski sata sa emulowane jako ata aby byly rozpoznane przez starsze systemy. Prosze o jakas podpowiedz bo nie jestem pewien o co chodzi.