Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros MP3 - Demontaż następnie montaż przystawki odbioru mocy

17 Cze 2019 22:00 285 5
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam Actrosa MP3 Automat z oryginalnie zamontowana hydrauliką do wywrotu, przystawka o kodzie A947 264 18 01 odpalana z elektronicznego przycisku na desce rozdzielczej. Samochód idzie do sprzedania, hydraulikę chcę wymontować po to by założyć ją do kolejnej mp3 która planuję kupić. I tutaj rodzi się pytanie co powinienem zdemontować aby przy montażu w drugim egzemplarzu który wyszedł oryginalnie bez przystawki ta funkcjonowała. Od strony mechanicznej temat jest mi znany. Czy wystarczy sam przełącznik na desce rozdzielczej i wtyczki? Czy można zaprogramować Grundmoduł bez jego wymiany? Dodam że dzwoniłem do ASO i zostałem poinformowany że w tym egzemplarzu nie występuje moduł PSM, jest to podstawowa wersja przystawki więc idzie wszystko przez Grundmoduł... Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Wystarczą przystawka z elektrozaworem, czujnikiem potwierdzającym załaczenie, przełącznik i wiazka od wtyczki x23 grundmodułu do przystawki. W grundmodule trzeba ustawić parametry pracy PTO.
  • Poziom 9  
    Dziękuje. W takim układzie jeszcze kilka pytan ;)
    1. Od przełącznika do grundmodulu nie trzeba ciągnąć wiązki?
    2. Należy wypruć całą wiazke od PTO do grundmodulu czy w wersji bez PTO są gdzies miejsca gdzie można sie wpiać ?
    3. Dużym problemem jest ustawienie parametrow pracy PTO w grundmodule?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Musi być tylko wiązka od przystawki do grundmodułu. Przełącznik wpinasz do gniazda systemu przełączników i gotowe. Wiązka grunda to dwa przewody. Przyda ci się wtyczka z gniazda x23 grundmodułu. Z parametryzacją nie powinno być problemu. Starka na pewno, Texa chyba też to zrobi.
  • Poziom 9  
    Od PTO do kostki X23 idą 3 przewody, do tej samej kostki X23 podpięte sa jeszcze inne kable.. Po wypięciu brak biegów...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    To są zasilania do GS. Bez tego Gs-a nie ma.
    Będziesz musiał albo wyjąć piny do PTO z wtyczki, albo zarobić je na nowych pinach i wpiąć do wtyczki w nowm aucie