Witam mam pytanie biore się za naprawe Tosca 303
Wymieniam elektrolity C 408, 407 i reszte czyli jest ich 4 (74uF na 40V ) - czy mohe za miast nich władować 47uF na 63 V (zamienniki sa mniejsze od orginałóww ) .. czy to nie przeszkodzi w poprawnym działaniu wzmacniacza i nie zmewini jego parametrów
oraz C 405 i 2 do pary mające 100uF na 16V - a zamieniki mają 100uF na 25V - tez sa mniejsze od orginałów
Natepnie bede wymieniał tranzystory Różnicowe T405 - 406 i pozostałe (4x) sa to Bc 307 A
jako zamiennik mam BC 557B - bo nie było w sklepie BC 556
czy te elementy mogą być jako zamienniki
z góry dziękuje za odp poczatkujacemu elektronikowi amatorowi ;pp
Dodano po 1 [minuty]:
w opisie jest błąd pierwsze kondesatory które opisałem mająbyć 47uF na 40 V (orginały)
Wymieniam elektrolity C 408, 407 i reszte czyli jest ich 4 (74uF na 40V ) - czy mohe za miast nich władować 47uF na 63 V (zamienniki sa mniejsze od orginałóww ) .. czy to nie przeszkodzi w poprawnym działaniu wzmacniacza i nie zmewini jego parametrów
oraz C 405 i 2 do pary mające 100uF na 16V - a zamieniki mają 100uF na 25V - tez sa mniejsze od orginałów
Natepnie bede wymieniał tranzystory Różnicowe T405 - 406 i pozostałe (4x) sa to Bc 307 A
jako zamiennik mam BC 557B - bo nie było w sklepie BC 556
czy te elementy mogą być jako zamienniki
z góry dziękuje za odp poczatkujacemu elektronikowi amatorowi ;pp
Dodano po 1 [minuty]:
w opisie jest błąd pierwsze kondesatory które opisałem mająbyć 47uF na 40 V (orginały)