Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny.

24 Lut 2007 19:13 1056 7
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie.

Mam problem z wyświetlaczem. O to że gdy patrzy sie na niego na wprost to nic nie widac i dopiero gdy od góry pod pewnym katem patrze na niego widac wszystkie segmenty, co może byc przyczyną takiego zachowania jak ta usterke usunąc.

Prosze o pomoc

Moderowany przez _PREDATOR_:

W tytule Pomocy? -> Regulamin https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php punkt 11. Poprawiłem.

• Poziom 31  
    to nie jest wada kazdy wyswietlacz LCD sie tak zachowuje!!
  • Poziom 15  
    Czyżby była odwrotnie kiedyś do niego podłączona polaryzacja?

Ja kiedyś w miarę odzyskałem jeden poprzez nagrzanie go do dużej temperatury żarówką a następnie szybkie schłodzenie... Ale nie wiem czy o to chodzi...
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie wymieniłem stabilizatory w zasilaniu jednak nic to nie zmieniło. Moze ktos by mi przyblizył wogóle cos na temat ciekłokrystaliczcznych wyswietlaczy( nie chodzi o budowe i zasade działania, tylko jakie napiecie? które nóżki moga byc od czego)

Bo jak patrze na wyswietlacz to widac nie pełne cyferki niektóre elementy cyfr świeca bardzo słabo inne wcale... Moze to zbyt niskie zasilanie wywołane przez uszkodzenie kondka? Ale nie wiem bo nawet nie wiem jakim napieciem zasialne sa LCD. A jak jest uszkodzony to nawet ie wiem jak dobrac bo jest bez oznaczen....

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A może nie ma gdzieś tam styku wyświetlacz płytka czy coś ??
  • Poziom 16  
    Z wyswietlacza wychodzą nóżki które są przylutowane, zimne luty posprawdzałem, jedyne co mi przychodzi do głowy to tylko niskie napiecie lub uszkodzony wyswietlacz.

Z racji ze nigdy nic z takimi wyświetlaczmi nie robiłem nie mam na ich temat wiedzy, na jakiej podstawie mam szukac zamiennika? czy sa jakieś charakterystyczne cechy według których mozna opisac wyświetlacz tak aby dobrac nowy? (np wys, szer. ilosc wyprowadzeń?
  • Poziom 30  
    Dobrze by bylo jak napisal bys w czym ten wyswietlacz siedzi.
    PZDR!
  • Poziom 16  
    Pewnie że napisze ale pewnie to wile nie wniesie....

Otóż jest to micro wieża RED STAR model: MC 5501 B z funkcja odtwarzania MP3