logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens C60 z procesorem AMD – brak reakcji po wgraniu polskiego softu v25 przez SST

kozikron 26 Lut 2007 18:54 2675 15
  • #1 3620671
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Witam ostnio dostalem do naprawy telefon Siemensa C60. Telefon ten wlaczal sie tylko na 2 sekundy i pozniej sie wylaczal. Skorzystalem z opisu znajdującego sie na stronie http://c60.fks.pl/index.php?url=fullflash .
    Po tym zabiegu telfon zadzial, wszytsko robione zgodnie z instrukcja na stronie. Soft ktory zostal tam wgrany nie posiadal on menu polskiego wiec zaczelem wgrywac soft v25 korzytajac z SST. ale po tym zabiegu teleofn zamarl,
    Test point jest przeciety, Jest komunikacja z telefonem przez czerwona sluchawke. Wgrywalem rozniez inny soft v20 z frei, ale nic nie daje rezultatu. Prosilbym kolegow o rade, aby tlefon wstal. Mozliwe, ze przez nie uwage wklepalem zle adresy do pamieci. Jak ktorys z kolegow bylby mi wstanie pomoc i zna 100 procentowy sposob jego naprawy prosilbym bardzo. Telefon na procesorku AMD.Prosze o pomoc.
  • #2 3620709
    telekomuna
    Poziom 29  
    Posty: 1034
    Pomógł: 144
    Ocena: 9
    ff pod amd masz na elektrodzie. flashuj freia albo jokerem, naprawa imei i ewentualnie unlock i musi dzialac. jakby jednak to nie dalo rady (co czasami sie zdarza) pozostaje martech.
  • #3 3620745
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    mam pytanko,Bee probowal wgrac za pomoca sst, ale teraz moje pyatnie w jaki sposob mam to zrobic za pomoca sst.{{{ mam wybrac zakladke eprom&flash a nastepnie write flash,,, jak tak to od jakich adresow do ktorych mam to wgrywac}}} a moze cos zle robie za pomoca tego sst.


    i jeszcze jedno pytanie w jokerze jest cos takiego co to oznacza
    Open file "D:\Moje dokumenty\Paweł\komórki i inne\siemens\naprawa c60\c60v25_amd_4012\C60v25_AMD.bin" for write in Flash.
    FullFlash file info:
    FlashID: 0001/2212
    SIEMENS C60 Sw25 lg3
    RealLgPack: lg3
    Start...
    Loading BootsModel(A65)...
    Sending StartBoot Ok.
    Sending MainBoot Ok.
    SIEMENS C60 lg4 Sw14
    Soft FlashID: 0001/2212
    FlashID: 0001/227E-2212-2200
    Flash Size: 16Mb, WriteBuffer: 32 bytes
    Region(1): Blocks 256, Size 64Kb
    Start EEPROM segments at addres 0x7C0000
    FSN: 3D13B8E5 -> PhoneID: E5B8133D
    OTP IMEI: 351948009483392
    HASH: 01CAF55F8C10219142F87C1BDFE83FDD
    Read EEP0067 block (ver00), size 20 bytes - Ok.
    Read EEP0076 block (ver00), size 10 bytes - Ok.
    Read EEP5005 block (ver00), size 64 bytes - Ok.
    Read EEP5007 block (ver00), size 10 bytes - Ok.
    Read EEP5008 block (ver00), size 224 bytes - Ok.
    Read EEP5009 block (ver00), size 10 bytes - Ok.
    Read EEP5012 block (ver00), size 12 bytes - Ok.
    Read EEP5077 block (ver00), size 232 bytes - Ok.
    Read EEP5093 block (ver00), size 76 bytes - Ok.
    Read EEP5121 block (ver00), size 56 bytes - Ok.
    Read EEP5122 block (ver00), size 6 bytes - Ok.
    Read EEP5123 block (ver00), size 12 bytes - Ok.
    EEPROM blocks is written in ".\Backup\C60lg4Sw14_Backup070226205125.eep" file.
    WriteFlash block at 0x000000 does not answer crc!
    Open file "D:\Moje dokumenty\Paweł\komórki i inne\siemens\naprawa c60\c60v25_amd_4012\C60v25_AMD.bin" for write in Flash.
  • #4 3621813
    -=TOMA=-
    Poziom 18  
    Posty: 347
    Pomógł: 15
    Ocena: 8
    a jakiej wersji SST uzywasz? bo SST 6.50 uwala fony jak nie masz oryginalnego
  • #5 3621892
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Korzytsam z wersji 5,32, Moze ktos posiada dokladny opis co robic w sst aby c60 na nim zadzialalo, a mam jeszcze jedno pytanie przez te ciagle wgrywanie softow mogla rozladowac sie bateria, ale jak ja naladowac a jak telefon nie reaguje na ladowarke.
  • #6 3621971
    -=TOMA=-
    Poziom 18  
    Posty: 347
    Pomógł: 15
    Ocena: 8
    napisz co dokladnie robisz , krok po kroku i co mu wgrywasz jak soft
  • #7 3621997
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    c60 na AMD robicie zestawem reanimacyjnym FREIA 8/9 poszukajcie i wszystko chodzi. na intelu szukacie FF pod SST z polakiem od razu. Robiłem już setki na AMD i dziesiątki na Intelu i nie ma bata że nie ruszy. A SST 6.50 spokojnie działa tylko trzeba poszukać wersję z podziękowaniami, które znikają po wciśnięci OK a najlepiej starszą wersję lub Jockera.
  • #8 3622008
    -=TOMA=-
    Poziom 18  
    Posty: 347
    Pomógł: 15
    Ocena: 8
    spr wgrac SST 5.31 fullflasha 16MB [dokladnei tego: c60_v20_lg4_full_repair - zajmuje rowno 16MB i jest sprawdzony i kilka padnietych C60 postawil], mozesz pobrac z tad: www.GsmServer.pl - tylko sie zarejestruj zeby miec dostep do downloadu. Wgraj fulla potem daj Repair i powinien chodzic. Jesli jest tel do zrobienia to musi wstac po SST

    Jak nie da rady to moze cos spr innego
  • #9 3622162
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    robilem w ten sposob co jest na stronie, rozniez na www.fks.pl znalzlem inne pliki z flaszem wgrywalem zgodnie z instrukcja
    2. Flash phone freia9 like c60 with flash c60flash_2.fls adr. 0x200000 - 0xffffff
    3. unlock phone with freia9 "use original imei"
    4. phone will work again

    viho(_at_)viho-bg.com
    www.viho-bg.com
    i nic nie wstaje, mysle ze moze byc probem z bateria bo moze juz jest calkowicie rozladowana, a jeszcze pytanie co do flasha w sst, w ktorej zakladzce mam to robic MAin czy Eprom &FlasH
    Załączniki:
    • c60repair.rar (6.71 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 3622408
    fokus73
    Poziom 27  
    Posty: 1302
    Pomógł: 12
    Ocena: 15
    Kolega chyba wgrywa nieodpowiedniego flasha do kości na płycie.
  • Pomocny post
    #11 3622437
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2927
    Pomógł: 377
    Ocena: 96
    ehhh... po pierwsze wgraj ten pliczek freia - ustaw jako c60 boot, następnie write phone to flash,wskaż plik, nic nie zmieniaj tylko klikaj ok, jak się skończy ustaw jako c60, klikaj write phone to flash, również nic nie zmieniaj, załaduj plik c60repair ( ten co już masz ) , równiez nic nie zmieniaj, ok i czekaj cierpliwie, potem tylko ładujesz polaka poprzez swup'a
    p.s.
    bateria full musi być...ew. jakiś zasilaczyk ( 3,6 V )
    Załączniki:
    • SIEMENS C60 BOOT LGX VFF - 00800000.rar (2.61 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 3622935
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    a jak mam zmienic adresy wgrywania flasha jak jest napisane w instrukcji 0x200000 - 0xffffff , czy pozostawic adresy takie jakie sa to znaczy 0x7C0000 do 2097152,
  • #13 3623168
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2927
    Pomógł: 377
    Ocena: 96
    to już wcześniej coś zmieniałeś... ma być 0x200000 - 0xffffff i nic innego - bynajmniej oprzy full flashu
  • #14 3623228
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    ok, dzieki za informacje, dzisiaj naladuje dobrze baterie, i bede probowal, mam nadzieje ze sie telefon zalaczy. a jak by bylo cos nie tak to jak dalej probowac??
  • #15 3624118
    epol
    Poziom 26  
    Posty: 1194
    Pomógł: 44
    Ocena: 13
    ten blad jest troche dziwny w jokerze. Wgraj sst ff z jokera i bedzie smigac. Nie wiem dlaczego ale mialme kilka takich przypadkow gdy joker nie mogl wgrac ff, a tego samego ff do tego fona sst wgral.
  • #16 3636131
    kozikron
    Poziom 14  
    Posty: 149
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    Witam wszystkich, telefon naprawiony. Dziekuje wszytskim za pomoc. Pozdrawiam Mocno.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył telefonu Siemens C60 z procesorem AMD, który po wgraniu polskiego softu v25 przez SST przestał reagować i nie uruchamiał się poprawnie. Telefon włączał się tylko na kilka sekund, a następnie się wyłączał. Próby wgrania różnych wersji softu (v20, v25) za pomocą SST i innych narzędzi (Freia, Joker) nie przynosiły efektu. Wskazano, że do modeli z procesorem AMD należy używać zestawu reanimacyjnego Freia 8/9, a do flashowania najlepiej stosować pełny flash o rozmiarze 16MB z odpowiednimi adresami pamięci (0x200000 - 0xffffff). Zalecano użycie SST w wersji 5.31 lub 5.32, gdyż nowsze wersje (np. 6.50) mogą uszkadzać telefony bez oryginalnego softu. Podkreślono konieczność pełnego naładowania baterii lub zastosowania zasilacza 3,6 V przed flashowaniem. Wgrywanie softu powinno odbywać się krok po kroku: najpierw boot, potem pełny flash, a następnie plik naprawczy (repair), bez zmieniania domyślnych ustawień adresów. Po poprawnym wgraniu softu można doinstalować polski język przez SWUP. W przypadku problemów z Jokerem zalecano użycie SST do wgrania pełnego flasha. Ostatecznie telefon został naprawiony po zastosowaniu powyższych wskazówek.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA