Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV CRT Philips 29PT9009, czarny ekran, niebieska dioda

Baniecki 26 Feb 2007 20:27 4439 7
    Baniecki
    Level 10  
    Do telewizora, który właśnie co kupiłem podłączam sygnał z dekodera TV SAT Polsat Cyfrowy po kablu Euro (sygnał b.dobrej jakości, sprawdzone na innym odbiorniku TV), do gniazda antenowego w odbiorniku telewizyjnym nie jest podłączona antena -nie posiadam.
    Po naciśnięciu wyłącznika zasilania w telewizorze zapala się niebieska dioda, ekran jest jednak czarny, telewizor nie reaguje na przyciski z pilota i z obudowy. Telewizor jest na gwarancji. Odesłałem kurirem do serwisu jako zepsuty, wrócił w takim samym stanie. Zdaniem serwisu jest sprawny. Nic już nie rozumiem. Co robić?

Inżynier nie-elektronik.
    motyl22
    Level 27  
    Witam! Nie odsyłaj do serwisu tylko zanieś do sklepu w którym go kupiłeś, niech Ci go podłączą. Pozdrawiam
    Baniecki
    Level 10  
    Problem w ty, iż telewizor kupiłem w sprzedaży wysyłkowej.

Nurtuje mnie jedynie taki problem: czy wszystkie telewizory CRT wyposażone w wejścia Euro można uruchomić podłączając je z tunerem/dekoderem TV SAT jedynie przez kabel Euro. Tak jak powiedziałem nie posiadam anteny TV naziemnej.

Czy jest możliwe, aby w zaawansowanym technologicznie telewizorze CRT jakiś wbudowany czujnik sprawdzał sygnał na wejściu antenowym i przy braku takowego blokował uruchomienie telewizora?
    Proszę się nie śmiać. Ponoć nie ma głupich pytań -głupie mogą być tylko odpowiedzi.
    CHACA
    Level 43  
    Czy podłączałeś przez euro inne urządzenie (DVD,VCR)?
    Jaki masz rodzaj kabla euro?
    Baniecki
    Level 10  
    Tak, próbowałem również podłączać VCR. Kabli Euro mam kilka, niezbyt wysokiej klasy ale O.K., sprawdzonych.

Tak z innej beczki, załączona do odbiornika instrukcja mówi, że w trybie stand-by świeci się czerwona dioda. U mnie wciśnięcie przycisku wyłącznika sieciowego zapala diodę niebieską. Ekran czarny, zimny i głuchy.

Inżynier nie-elektronik
    CHACA
    Level 43  
    A jak podłączysz VCR przez gniazdo antenowe?
    Baniecki
    Level 10  
    No i serwis mi odpowiedział -podczas wstrząsów powodowanych transportem firmą kurierską wysunął się z mocowania element, który wystarczyło z powrotem wcisnąć na miejsce. Serwis to uczynił i podejrzewają, iż w drodze powrotnej do mnie wydarzyło się to samo.
    Mam więc punkt zaczepienia. Dziękuję forumowiczom za próby pomocy i serdecznie pozdrawiam.
    Baniecki
    Level 10  
    Dotyczyło to modułu cyfrowego. Projektant telewizora zaniedbał nieco rozwiązanie sposobu mocowania modułu. Element jest dość masywny, złącze zbyt płytkie, a plastikowy element "usztywniający moduł" zbyt delikatny. Rezultat: dwukrotny transport telewizora firmą kurierską zakończony dwa razy wysunięciem się elementu z gniazda.

Ciekawe, czy to tylko ja miałem takiego pecha?