Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV CRT Philips 29PT9009, czarny ekran, niebieska dioda

Baniecki 26 Feb 2007 20:27 4439 7
 • #1
  Baniecki
  Level 10  
  Do telewizora, który właśnie co kupiłem podłączam sygnał z dekodera TV SAT Polsat Cyfrowy po kablu Euro (sygnał b.dobrej jakości, sprawdzone na innym odbiorniku TV), do gniazda antenowego w odbiorniku telewizyjnym nie jest podłączona antena -nie posiadam.
  Po naciśnięciu wyłącznika zasilania w telewizorze zapala się niebieska dioda, ekran jest jednak czarny, telewizor nie reaguje na przyciski z pilota i z obudowy. Telewizor jest na gwarancji. Odesłałem kurirem do serwisu jako zepsuty, wrócił w takim samym stanie. Zdaniem serwisu jest sprawny. Nic już nie rozumiem. Co robić?

  Inżynier nie-elektronik.
 • #2
  motyl22
  Level 27  
  Witam! Nie odsyłaj do serwisu tylko zanieś do sklepu w którym go kupiłeś, niech Ci go podłączą. Pozdrawiam
 • #3
  Baniecki
  Level 10  
  Problem w ty, iż telewizor kupiłem w sprzedaży wysyłkowej.

  Nurtuje mnie jedynie taki problem: czy wszystkie telewizory CRT wyposażone w wejścia Euro można uruchomić podłączając je z tunerem/dekoderem TV SAT jedynie przez kabel Euro. Tak jak powiedziałem nie posiadam anteny TV naziemnej.

  Czy jest możliwe, aby w zaawansowanym technologicznie telewizorze CRT jakiś wbudowany czujnik sprawdzał sygnał na wejściu antenowym i przy braku takowego blokował uruchomienie telewizora?
  Proszę się nie śmiać. Ponoć nie ma głupich pytań -głupie mogą być tylko odpowiedzi.
 • #4
  CHACA
  Level 43  
  Czy podłączałeś przez euro inne urządzenie (DVD,VCR)?
  Jaki masz rodzaj kabla euro?
 • #5
  Baniecki
  Level 10  
  Tak, próbowałem również podłączać VCR. Kabli Euro mam kilka, niezbyt wysokiej klasy ale O.K., sprawdzonych.

  Tak z innej beczki, załączona do odbiornika instrukcja mówi, że w trybie stand-by świeci się czerwona dioda. U mnie wciśnięcie przycisku wyłącznika sieciowego zapala diodę niebieską. Ekran czarny, zimny i głuchy.

  Inżynier nie-elektronik
 • #6
  CHACA
  Level 43  
  A jak podłączysz VCR przez gniazdo antenowe?
 • #7
  Baniecki
  Level 10  
  No i serwis mi odpowiedział -podczas wstrząsów powodowanych transportem firmą kurierską wysunął się z mocowania element, który wystarczyło z powrotem wcisnąć na miejsce. Serwis to uczynił i podejrzewają, iż w drodze powrotnej do mnie wydarzyło się to samo.
  Mam więc punkt zaczepienia. Dziękuję forumowiczom za próby pomocy i serdecznie pozdrawiam.
 • #8
  Baniecki
  Level 10  
  Dotyczyło to modułu cyfrowego. Projektant telewizora zaniedbał nieco rozwiązanie sposobu mocowania modułu. Element jest dość masywny, złącze zbyt płytkie, a plastikowy element "usztywniający moduł" zbyt delikatny. Rezultat: dwukrotny transport telewizora firmą kurierską zakończony dwa razy wysunięciem się elementu z gniazda.

  Ciekawe, czy to tylko ja miałem takiego pecha?