Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KONICA 7035 jaki developer??

gltom 28 Feb 2007 19:36 2634 13
    gltom
    Level 18  
    Witam, mam pytanie czy można wsypać developer od KONIKI 7030 do KONIKI 7035? ta sama sytuacja ma sie z tonerem. Może ktoś z was eksperymentował , dzięki i pozdrawiam
    sebono
    Level 22  
    ja raz wsypałem i się zaprogramował także .....:D
    kulka35
    Level 22  
    Konica 7035 ma polimeryzowany toner i nośnik jest inny niż w konicach 7020. 7025 i 7030 .
    scorrpio1
    Level 13  
    witam

Mi osobiscie sie kiedys przydazylo zalozyc toner od 7035 do 7020.

I zonk mialem do wymiany po tygodniu deweloper.

tak wiec nie polecam mieszani tonerow do tych kopiarek.

pozdraiwam
    sebono
    Level 22  
    ja wsypałem przez pomyłkę i się zaprogramował , fakt że są inne tonery t o prawda , poza tym nie wejdzie ci butla od k7035 do k 7030
    areksuchodolski
    Level 16  
    raczej nie powinno sie mieszac tych dwóch typów kopiarek, może zapytam kolegów czy ktoś ma doświadczenie z tymi maszynami jeżeli chodzi o tonery zamienniki??
    kulka35
    Level 22  
    Tonery zamienniki do tych modeli sie nie sprawdzają. Albo sypie toner na kopie albo wydruk jest blady.
    krisb1
    Level 15  
    odświeżam temat !

Ja zamontowałem toner od 7035 do 7020 i od razu zaczęły się problemy. Brudziło brzego kartki a najciekawsze to, że robiło "marmurkow tło przy drugiej stronie. Czy to przy użyciu dupleksu czy też nie.
    Żadna regulacja HV nie pomogła.

Zastanawiam się teraz czy po włożeniu właściwego toneru i zrobieniu kilkuset kopii developer i koncentracja toneru ustabilizuje się ?
    Wolałbym uniknąć wymiany nośnika.

Co wy na to koledzy?

p.s. Jeśli chodzi o toner do 7035 to chyba NIE jest polimeryzowany w przeciwieństwie do 7130 / 7135...7022
    kulka35
    Level 22  
    >>p.s. Jeśli chodzi o toner do 7035 to chyba NIE jest polimeryzowany w przeciwieństwie do 7130 / 7135...7022<<

Chyba jednak JEST polimeryzowany, ale jeśli przyjąłeś wersje, że nie jest , to nie będę cie przekonywał, nie mniej jednak dokumentacja podaje ze:

Supplies information (toner, developer, and drum),
    7035 Toner (PCUA 950251)
    7035 Developer (PCUA 950252)
    7035 Drum (PCUA 950253)
    Notes:
    1. The Konica 7035 is the first Konica product with the new polymer toner.
    2. The 7035 toner and developer are not compatible with the 7020, 7025, and 7030.
    marek216

Level 43  
    krisb1 wrote:
    odświeżam temat !

Ja zamontowałem toner od 7035 do 7020 i od razu zaczęły się problemy. Brudziło brzego kartki a najciekawsze to, że robiło "marmurkow tło przy drugiej stronie. Czy to przy użyciu dupleksu czy też nie.
    Żadna regulacja HV nie pomogła.

Zastanawiam się teraz czy po włożeniu właściwego toneru i zrobieniu kilkuset kopii developer i koncentracja toneru ustabilizuje się ?
    Wolałbym uniknąć wymiany nośnika.

Co wy na to koledzy?

p.s. Jeśli chodzi o toner do 7035 to chyba NIE jest polimeryzowany w przeciwieństwie do 7130 / 7135...7022

toner jest polimerowy a bez wymiany developera maszyna będzie syfić
    Lizak
    Level 11  
    Ja próbowałem kiedyś tego manewru
    Jeżeli do Konica 7035 wsypiesz toner z Konica 7030 to przygotuj sie na wymianę dewelopera od razu.
    Deweloper z Konica 7030 zainicjował się w Konica 7035 przy czym po zrobieniu ok. 50 tys. kopii wysypał sie i musiałem zmienić na oryginalny i toner i deweloper do Konica 7035 więc nie polecam.
    michal11897
    Level 14  
    ja mialem kiedys podoby problem. probowalem wyjalowic developer ze sarego tonera(tzn zlego polimeryzowanego) spedzilem caly dzien, zrobilme z 1000kopii i klient nadal sie burzyl, bo pojawialy sie jakies kropki ktorych wczesniej nie bylo i musialem zmienic developer.
    krisb1
    Level 15  
    dobra,
    "palnąłem" z tym polimeryzowanym tonerem !

nie ważne

Minęło sporo czasu i przypadkiem "odwiedziłem" maszynkę .

Maszyna po zrobieniu ok 3 tys kopii ustawiła się właściwie.
    Oczywiście dawno temu zamontowałem oryginalny toner. Obeszło się więc bez wymiany developera. Kopie mają czyste tło oraz właściwe zaczernienie.
    pozdrawiam