Witam! Zapewne wielu osobom moje pytanie może wydać się śmieszne...ale jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o elektryke itp. Sprawa wygląda następująco...mam w domu wieżę SONY XO-D50...chciałbym kupić do niej nowe głośniki...ale nie wiem jakie będą dobre...z tyłu wieży pisze na naklejce : Compact Hi-Fi Stereo System, DXA-D50 Stereo cassette Deck Amplifer, AC:220V~50/60 Hz 110W, ST-D50L FM Stereo/FM-AM Tuner. Nie mam pojęcia co to znaczy...do wieży mam kolumny na głośnik 16,5 cm i 6 cm...zapewne ten większy to będzie niskotonowy, a mały wysokotonowy...Na co mam zwracać uwagę kupując głośniki, jakie parametry głośników będą najlepsze...i jak to wszystko połączyć???? POMOCY!!!!!!!......aha..przy wejściu na głośniki pisze "Impedance 6-16Ω"....i mam dwa typy wejść na głośniki...taki typowy..gdzie się wciska kabelki...i wecie surround...na dwa chinche.....Ω